کدام مواد غذایی را نباید در فریز نگهداری کنیم؟

 کدام مواد غذایی را نباید در فریز نگهداری کنیم ؟  بعضی از مواد غذایی و خوراکی ها برای افزایش مدت ماندگاری باید در فریزر نگهداری شوند. اما برخی دیگر از مواد غذایی به دلیل از بین رفتن ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آنها نباید در فریزر گذاشته شود.

نگهداری از هر ماده غذایی شیوه و روش خاص خودش را دارد. برخی از مواد غذایی را اگر داخل فریزر بگذارید ، ممکن است خاصیت اصلی خودش را از دست بدهد.

نگهداری مواد غذایی به روش و شیوه ای درست در حفظ سلامت و مواد مغذی موجود در آنها نقشی اساسی دارد .

یکی دیگر از اشتباهاتی که برخی از خانم های خانه دار انجام می دهند . این است که بسیاری از مواد غذایی که نیازی به قرار گرفتن در یخچال ندارند را درون یخچال قرار می دهند. ما عادت کرده ایم از یخچال مان به جای کمد استفاده کنیم.هر ماده خوراکی را در یخچال می گذاریم برای اینکه بتوانیم زودتر پیدایش کنیم. اما با این کار از انرژی یخچال مان بیش از حد استفاده می کنیم و انرژی را هدر می دهیم. علاوه بر این بعضی از مواد غذایی در یخچال خراب می شوند.

پس برای جلوگیری از مصرف بیشتر انرژی و کاهش یافتن کیفیت مواد غذایی بهتر است بدانیم کدام مواد غدایی را نباید در فریزر نگهداری کنیم.

 مهمترین مواد غذایی را که نباید در فریزر نگهداری کنیم:

گوجه-فرنگی

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی به عنوان منبع غنی ویتامین سی از ارزش بالایی برخوردار است که اگر آن را در فریزر نگهداری شود . دیگر از ویتامین سی و لیکوپن موجود در آن که عاملی در پیشگیری از ابتلا به سرطان است خبری نخواهد بود.

سیر-در-فریزر

سیر

سیر بعد از قرار داده شدن در فریزر حالت سفتی و انسجام بافتهای خود را از دست می دهد . بهترین محیط برای نگهداری سیر محلی خشک و خنک است اما نه دمای بسیار پایین.

سیب زمینی

نگهداری سیب زمینی در فریزر و دمای پایین آن را تبدیل به سیب زمینی بدون کیفیت مناسب برای مصرف می کند . چرا که بهترین محل برای نگهداری سیب زمینی با توجه به حفظ خواص ان در محیط آشپزخانه اما با درجه حرارت مناسب که نباید گرم باشد .

پیاز

پیاز

بدترین ایده برای نگهداری پیاز داخل فریزر است که آب میان بافتی آن لایه های پیاز را نرم و غیر قابل مصرف می کند.

نان

فریزر شما نان را خشک کرده و اگر بیشتر از چند روز نان را در دمای فریزر نگهداری شود ، کیفیت مناسب برای مصرف را نخواهد داشت.

زیتون

روغن زیتون

شما باید روغن زیتون را در محیطی خشک و تاریک نگهداری کنید چرا که مکانیسم و طبیعت روغن زیتون این طور بهتر حفظ می شود و خواص روغن زیتون حفظ شود.

عسل

هیچ نیازی به حفظ و نگهداری عسل در فریزر وجود ندارد ، چرا که عسل ماده ای بسیار مقاوم در برابر فساد است . با قرار دادن عسل در فریزر آن را به حالتی کریستالی و ناخوشایند برای مصرف تبدیل می کنید. راههای تشخیص عسل را اینجا بخوانید .

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0