چای کله مورچه چیست ؟

چای کله مورچه یا باروتی یکی از اقلام چای که از گذشته در کشور ما مورد استفاده و منطبق با ذائقه خاص بسیاری از مصرف کنندگان بوده است.

چای C.T.C  

دلیل نامگذاری این نوع چای نیز به احتمال زیاد رنگ سیاه و گردی و کوچکی دانه های آن بوده که در بدو ورود به کشور و به نظر تاجران آن شبیه سر مورچه بوده است!!

به همین دلیل نیز برای شناسائی و تبادل کالائی این نام رابرآن نهاده اند. بر خلاف تصور بسیاری از کسانی که آشنائی چندانی با این نوع چای ندارند، و فکر می کنند  C.T.C   به دلیل شکل آن ارتباطی با برگ چای ندارد و تولیدی صنعتی و مصنوعی است ، باید گفت که C.T.C  نه تنها از برگ خالص چای به دست می آید. حتی از برخی جهات مزیت های  بیشتری نسبت به چای سنتی دارد.

چای C.T.C  که  کوتاه شده سه کلمه انگلیسی (CUT & TEAR & CURL )  است و ترجمه آن چیزی شبیه به ( بریدن ، گسستن ، حلقه کردن ) می شود!! در واقع اشاره به فرایند تولید این نوع  چای  دارد.

چالی کله مورچه به تنهایی مشکلی ندارد، بلکه مواد افزودنی که  برای معطر شدن چایی بوسیله کارخانه های سازنده اضافه می شود. بستگی به نوع اسانس و میزان مواد بکار رفته در چایی سبب بروز مشکلات و بیماری های مختلفی می شود.

هر چه قدر چایی از اسانس و مواد افزودنی کمتری برخوردار باشد، سالم تر بوده  و خاصیت بیشتری برای افراد دارد ولی اگر چایی به خاطر رنگ و عطرش مواد افزودنی زیادی در آن بکار گرفته شود سرطان زا می شود. قبلا در در اینجا از تشخیص چای خوب به طور مفصل نوشته ایم.

چای کله‌ مورچه و باروتی سریع رنگ می‌دهند و‌ چه‌بسا به همین دلیل هم بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند،

چای کله مورچه از چه درست میشود ؟

همچنین چای کله مورچه از مخلوط کردن خرده‌ها و پودر کهنه چای با رنگ و اسانس تهیه می‌شوند. به این نوع چای رنگ سنتزی می‌زنند پس از مدتی رنگ آن تغییر کرده و کدر، تیره و مات می‌شود. همین نشانه‌ها و خصوصیات مشخص می‌کند این نوع چایی حاوی مواد رنگی و بی‌کیفیت است.

 مصرف کنندگان باید دقت کنند که نمی‌توان به ارگانیک بودن این نوع محصولات اعتماد کرد. اما برای خرید چای بهتر است سراغ برندهای معتبر و معروف رفت و چای فله‌ای خریداری نکرد، این نوع چای‌های فله‌ای کارشناسی نشده‌اند و اغلب هم در شرایط غیربهداشتی نگاهداری می‌شوند.

چای شکسته، برگی، قلمی و انواعی که از برگچه‌های بالایی بوته چای تهیه شده باشد. بهترین انواع چای سیاه محسوب می‌شود و به‌عکس، چای کله‌مورچه و باروتی، چای درجه ۳ است و کیفیت و ارزش تغذیه‌ای چندانی ندارد.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *