پنیر کاشار یا پنیر کسری چیست؟

پنیر کاشار چیست؟ ریشه این پنیر ترکیه یا یونان است. در ترکیه آن را پنیر کاشار kaşar  می نامند و در یونان به این پنیر کسری Kasseri می گویند. از دسته پنیرهای سخت و نیمه سخت می باشد. و از شیر غیر پاستوریزه گوسفند یا ترکیب شیر گوسفند و بز ساخته میشود. این پنیر در یونان، بلغارستان و ترکیه یافت میشود.

پنیر کاشار

ساخت، طعم و بافت

همانطور که در بالا گفته شد، این پنیر از شیر غیر پاستوریزه گوسفند یا ترکیب شیر گوسفند و بز تهیه میشود. در بعضی مناطق دیده شده است. از ترکیب شیر گوسفند و گاو هم استفاده کرده اند. 

رنگ آن زرد کمرنگ است و بافت آن تا حدودی شبیه بافت پنیر پارمسان می باشد. زمان تهیه پنیر کاشار حدود ۴ ماه می باشد. 

طعم این پنیر کمی تند است. برای رسیدن به طعم اصلی آن تولید کنندگان مجبورند از شیر غیر پاستوریزه استفاده کنند.

موارد استفاده

پنیر کاشار مثل پنیر موزارلا در ترکیب پاستاها استفاده میشود. در انواع ساندویچ ها از آن استفاده میکنند. 

در یونان یک Pai پای معروف به اسم “پای کسری تیا” با استفاده از پنیر کسری (کاشار) پخت میشود.

در کشور ترکیه یک دسر معروف به نام “ساگاناکی” با این پنیر ساخته میشود.

تاریخچه 

پنیر کاشار یکی از قدیمی ترین پنیرهای مورد استفاده بشر است. در تمدن آشوری به این پنیر Gupta Tomirta می گفتند. به معنی پنیر دفن شده. این پنیر را با زیره و بعضی چاشنی ها طعم دار میکردند.

به درستی نمی توان گفت ساخت این پنیر از چه تمدنی شکل گرفته است. اما قدیمی ترین اسنادی که به دست باستان شناسان رسیده است. استفاده از این پنیر در تمدن آشوری بوده است.

ارزش غذایی و کالری

پنیر کسری یک ماده غذایی با کالری و پروتئین بالاست. طوری که پروتئین داخل آن تقریبا با گوشت برابری میکند. اما حاوی چربی نیز میباشد.

از همین رو، توصیه می شود نسبت به میزان مصرف آن دقت داشته باشید. همانطور که در بالا گفته شد این پنیر بیشتر در پاستا مصرف میشود. در صورت علاقه میزان کالری و ارزش غذایی پاستا با فشردن لینک آبی می توانید مطالعه کنید.

کالری و ارزش غذایی پنیر کاشار در هر ۱۰۰ گرم برابر با مقادیر زیر میباشد.

  • کالری ۳۵۳
  • کربوهیدرات ۳ گرم
  • چربی ۱۸ گرم
  • پروتئین ۲۷ گرم

متاسفانه منابع موثقی برای بررسی زمان نگهداری این پنیر در یخچال و فریزر یافت نشد، اما احتمالا با توجه به بافت شبیه به بافت پنیر های پارمسان و موزارلا احتمالا توصیه ها در  مدت زمان نگهداری پنیر در یخچال برای این پنیر نیز صادق است.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *