پنیر چدار چیست ؟  پنیر چدار یک نوع پنیر سفت و رنگی زرد کم رنگ دارد. که در جدول زیر خواستگاه و مشخصات فیزیکی آن مشخص شده است.

ظاهر و تاریخچه پنیر چدار

ساخته شده از شیر پاستوریزه گاو

کشور اصلی سازنده : انگلستان

منطقه : سامرست Somerst

نوع : سفت ، فرآوری شده

چربی : ۹ گرم در ۱۰۰ گرم پنیر

رنگ : زرد کمرنگ

طعم : خامه ایی و تیز

انواع پنیر

چرا پنیر چدار ؟

پنیر چدار از شیر گاوی تهیه میشود و دارای بافتی صاف است ، بعد از آنکه جا می افتد طعم آن تند میشود. دوره جا افتادن پنیر چدار بین ۹ الی ۲۴ ماه است. پنیر در درام های به قطر ۳۸ سانتی متر گذاشته میشود . و بعد از آنکه پنیر جا می افتد رنگ آن زرد کمرنگ می شود ، هرچند که بعضی از انواع چدار دارای رنگ نارنجی هستند.

مورد مصرف پنیر چدار چیست ؟

این پنیر یک پنیر فناوری شده است و در پخت و پز کاربرد دارد، تقریبا در تمام غدایی هایی که از پنیر موزرلا و پنیر پیتزا استفاده میشود. میتوان از این پنیر استفاده کرد.

اما به علت طعم نسبتا تند و رنگ زرد آن معمولا ترکیب این پنیر با پنیر پیتزا یا موزرلا ترکیب مناسبی برای استفاده در انواع غذا را میدهد. در نظر داشته باشید کشسانی این پنیر از پنیر موزرلا کمتر است. با توجه به طعم نسبتا تند این پنیر بهتر از از مقدار کنترل شده در غذاها استفاده کرد که طعم دلچسبی به خوراک بدهد.

مدت زمان نگهداری پنیر چدار چقدر است ؟

بعد از باز کردن بسته این پنیر آنرا باید در یخچال یا فریزر نگهداری کرد. بعداز باز شدن بسته بین ۳ الی ۴ هفته پنیر را میتوانید در یخچال نگهداری کنید.

و به مدت ۶ ماه میتوانید در فریزر نگهداری کنید .

نکته : به علت اینکه پنیر دارای بافت حساسی است و همچنین کمی دارای بو میباشد بهتر است که هنگامی که دریخچال یا فریزر نگهداری می کنید آنرا داخل نایلون فریزر یا ظرف در بسته قرار دهید.

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0