پنیر پیتزا چیست و از چه ساخته شده است؟

پنیر پیتزا چیست ؟ شامل چندین پنیر و محصولات لبنی است که به طور خاص برای استفاده در پیتزا تولید شده است. پنیر های پروسس شده، انواع پنیر موزارلا اصلاح شده را در خود دارند. پنیرهای چدار، پارمسان، پروولن و موزارلا از معروف ترین پنیرهای استفاده شده در پنیرپیتزا است. پنیرهای رومانو، امنتال و ریکوتا از دیگر پنیرهای استفاده شده در ترکیب پنیر پیتزا است.

چرا برخی از پنیرهای پیتزا پروسس میشوند؟

برخی از پنیر پیتزاهای پروسس شده، در حالت فریز شده حمل و نقل شده، و به بازار عرضه میشوند. این نوع پنیر برای ذوب بهتر و بدست آمدن رنگ طلایی در حالت برشته شدن، پروسس شده و میزان رطوبت و چربی آن بهینه میشود.

چندین آزمایش و تحقیق نشانده داده است، در فرآیند تولید پنیر پیتزای پروسس شده از روغن های نباتی استفاده میشود. این تغییرات برای ساخت پنیری ایده آل و اقتصادی است. 

۹۰۰ میلیون کیلوگرم پنیر پیتزا در سال ۱۹۹۷ فقط در ایالات متحده تولید شده است. تا سال ۲۰۰۰ سالانه ۸% تقاضای بیشتر وجود داشته است.

در برخی از کارخانه تولید این پنیر به جای شیر پاستوریزه از شیر هموژنیزه استفاده میکنند. این تغییر باعث میشود در محصول نهایی تغییر رنگ و طعم نداشته باشند و همیشه کیفیت آنها یکسان باشد.

دلیل اصلی محبوبیت پنیرهای پروسس شده ارزانی و سرعت تولید آن میباشد.

پنیر پیتزا چیست؟

در کتاب فرهنگ لغت بین المللی غذا و پخت و پز، پنیر پیتزا را به اینگونه تعریف می کند: “پنیر گلوله ای نرم شبیه به پنیر موزارلا، از شیر گاو تهیه شده است…” در ادامه آمده است “… به ویژه برای پیتزا استفاده میشود. حاوی آب کمتری است نسبت به موزارلای واقعی است….” 

اکثر پنیرهای پیتزا حداقل حاوی ۹۵% موزارلا میباشد. موزارلا هایی با چربی و رطوبت های مختلف. موزارلای با رطوبت کم به طور خاص برای استفاده در ساخت پنیر پیتزا تولید شده اند.

پنیر پیتزا از ترکیب دو یا چند نوع پنیر بدست می آید. پایه اصلی آن موزارلا با رطوبت کم است. 

سایر پنیرهای ترکیبی شامل طیف وسیعی است که معروفترین آنها در لیست زیر گفته شده

طعم و کشسانی 

طعم و کشسانی این نوع پنیر ا نسبت به میزان ترکیب پنیرها  و استفاده هر یک از آنها با هم متفاوت است. فرمول و نسبت ترکیبات معمولا به عنوان یک راز بین سرآشپزها باقی می ماند.

درباره مدت زمان نگهداری و روش های نگهداری این پنیر به طور مفصل صحبت شده است. برای آگاهی از آن با فشردن لینک آبی مدت زمان نگهداری پنیر پیتزا در فریزر به این مقاله مراجعه کنید.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *