پنیر پارمسان چیست ؟

پنیر پارمسان چیست و از کجا آمده است ؟ پنیر پارمزان یا پارمسان، یک پنیر ایتالیایی است، که از شیر گاوه تهیه میشود و در دسته پنیرهای سخت قرار دارد. در زبان ایتالیایی به آن پنیر پارمیجانو Parmigiano-Reggiano می گویند. نام این پنیر در ایتالیا از منطقه ای گرفته شده است، که پنیر پارمسان در آنجا تولید شده است. 

( مدت تقریبی مطالعه این متن ۱ دقیقه )

پنیر پارمسان، حاوی پروتئین خیلی زیادی است. همچنین، راحت الهضم است. به همین دلیل به آن لقب “شاه پنیر” ها را داده اند.

تاریخچه

طبق افسانه ای پنیر پارمسان در قرون وسطی در استان “رجیو امیلیا” در شهر “بیلبائو” ساخته شده است. و تولید آن در مناطق “پارما” و “مِودنا” گسترش یافته است. 

اسناد تاریخی نشان میدهد، در قرون ۱۳ و ۱۴ میلادی، پنیر پارمسان بسیار شبیه آن چیزی بوده است، که امروز تولید میشود. این امر نشان میدهد که منشا و مبدا آن به خیلی قبلتر بازمیگردد. 

برخی از شواهد نشان میدهد، بین قرون ۱۷ تا ۱۹ میلادی، در فرانسه و ایتالیا این پنیر را پارمسان می نامیده اند. 

موارد استفاده 

در ایران از این پنیر بیشتر بر روی پاستاها و سالاد ها به صورت پودر شده اضافه میشود. اما پنیر پارمسان، در طیف وسیع تری استفاده میشود. 

این پنیر به صورت پودر شده بر روی ماکارونی، پاستا، انواع سالاد پاشیده میشود. و قطعات بزرگتر آن را در داخل سوپ می اندازند. همچنین تکه های بزرگ آن را بو داده و به عنوان میان وعده استفاده میکنند. همچنین، این پنیر را به تنهایی می خوردند. 

خواص پنیر پارمسان

ساخت و خواص 

پنیر پارمسان از شیر گاو تهیه میشود. در تولید سنتی آن از شیر غیر پاستوریزه استفاده می گردد. این پنیر مراحل تولید طولانی دارد. و ساخت آن بین ۹ ماه تا ۳۶ ماه به درازا میکشد. 

این پنیر راحت الهضم است، و سرشار از پروتئین می باشد. طوری که پروتئین موجود در آن با برخی از انواع گوشت قرمز برابری میکند. 

در هر ۱۰۰ گرم از این پنیر کالری، ویتامین ها و مواد معدنی زیر وجود دارد. 

خواصمیزان
کالری۴۳۱
پروتئین۳۸.۵ گرم
کربوهیدرات۴.۱ گرم
قند۰.۹ گرم
ویتامین A۴۴۲ واحد
ویتامین E۰.۳ میلیگرم
ویتامین K۱.۹ میلیگرم
ویتامین B12۲.۳ میلیگرم
کلسیم۱۱۰۹ میلیگرم
آهن۰.۹ میلیگرم
منیزیم۳۸ میلیگرم
فسفر۷۲۹ میلیگرم
پتاسیم۱۲۵ میلیگرم
سدیم۱۵۲۹ میلیگرم
روی Zinc۳.۹ میلیگرم

زمان نگهداری در یخچال و فریزر

مدت زمان نگهداری پنیر پارمسان در یخچال حدود ۶ هفته است. همچنین این پنیر را می توان فریز کرد. مدت نگهداری آن در فریزر ۸ ماه است. 

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *