پنیر موزارلا چیست ؟ و چه کاربردهای دارد

پنیر موزارلا چیست؟ پنیر موزارلا یا ماتسرلا Mozzarella یک پنیر سنتی ایتالیایی است. جنس آن نیمه نرم ، با رنگ سفید است. این پنیر با شیر کامل گاومیش تولید میشود.

( زمان تقریبی مطالعه ۱ دقیقه )

در ایران به این پنیر ، پنیر پیتزا هم می گویند. اما پنیر پیتزایی که در ایران استفاده میشود با یک یا چند نوع پنیر دیگر ترکیب میشود.

تاریخچه

موزارلا از گویش شهر ناپولی در استان کامپانیا نشات گرفته است. Mozza در این گویش به معنی “برش” می باشد. و Mozzare به معنی “برش دادن” است. در سال ۱۵۷۰ میلادی در کتاب آشپزی که توسط بارتولومئو اسکپی نوشته شده است، نام پنیر موزارلا در آن آمده است. قبلتر از آن یک مورخ به نام مونسینور آلیکندری در قرن ۱۲ از این پنیر نام برده است. 

اشکال مختلف موزارلا

در حالت سنتی این پنیر به صورت گلوله های ۱۰۰ گرمی به قطر تقریبی ۶ سانتی متر تولید می شوند. برای نگهداری طولانی تر آن را داخل آب نمک یا محلول اسید سیتریک و آب قرار میدهند. 

امروزه برای نگهداری طولانی تر رطوبت (آب) درون بافت پنیر را کم می کنند و پنیر حالت سفت تری به خود می گیرد، سپس آن را رنده یا رشته رشته می کنند. در این حالت، این پنیر تا شش ماه در فریزر ماندگاری دارد. 

یک دیگر از حالتهای این پنیر به صورت ورقه ای است. در این حالت هم رطوبت این پنیر را کم کرده، اما نه به اندازه پنیر رنده شده، سپس آن را ورقه ای میکنند. 

کالری پنیر موزارلا

موارد استفاده 

معروف ترین استفاده از پنیر موزارلا در پیتزا به عنوان پنیر پیتزا می باشد. همچنین، این پنیر در لازانیا، انواع پاستا نیز استفاده دارد. 

این پنیر در انواع ساندویچ، پیراشکی و اسنک نیز مورد استفاده دارد.

پنیر تازه موزارلا را نیز به صورت خام با گوجه فرنگی سرو میشود. و یک میان وعده سنتی در ایتالیا است.

انواع پنیر موزارلا

همانطور که در بالا گفته شد. این پنیر از شیر گاومیش تهیه میشود. در حالت سنتی فقط از شیر گاومیش مدیترانه ای سنتی تولید میشود. 

اما این نوع پنیر فقط در ناپولی با این فرمول در دسترس است. در دیگر استانهای ایتالیا، از زمانهای گذشته با شیر گاو، گوسفند و بز نیز در دسترس بوده است. 

رنگ آن هم با توجه به تغذیه دام و نوع شیر مصرف شده از سفید تا زرد کم رنگ نیز هست. 

مدلهای مختلف

مدت زمان نگهداری موزارلا در یخچال و فریزر

نگهداری پنیر تازه بین ۱ تا ۲ هفته در یخچال است و تا ۶ ماه کیفیت آن در فریزر حفظ میشود. اما در حالت رنده یا رشته شده زمان نگهداری آن در فریزر بیشتر است. برای آگاهی بیشتر در صورت تمایل نوشته مدت زمان نگهداری پنیر پیتزا در فریزر را مطالعه کنید.

ارزش غذایی و کالری 

این پنیر دارای خواص و ارزش غذایی زیادی است. یک منبع پروتئین به حساب می آید، اما با توجه به بالا بودن چربی آن بهتر است در میزان مصرف آن دقت کنید. 

در هر ۱۰۰ گرم از این پنیر کالری، مواد معدنی و ویتامینهای زیر وجود دارند.

ارزش غذاییمیزان در هر ۱۰۰ گرم
کالری۳۰۰
پروتئین۲۲.۲ گرم
کربوهیدرات۲.۲ گرم
چربی۲۲.۴ گرم
ویتامین A۶۷۶ واحد
ویتامین E۲ میلیگرم
ویتامین K۲.۳ میلیگرم
ویتامین B12۲.۳ میلیگرم
کلسیم۵۰۵ میلیگرم
فسفر۳۵۴ ملیگرم
سیلیوم۶۷ میلیگرم
سدیم۶۲۷ میلیگرم
آب۵۰ گرم
هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *