پنیر ماسکارپونه چیست ؟

پنیر ماسکارپونه یک پنیر خامه ای ایتالیایی است، این پنیر بافت نرمی و خامه ای دارد، طعم آن ملایم و رنگ سفید شیری دارد. از شیر گاو تهیه میشود. مایه این پنیر از اسیدهای خاص نظیر سرکه، آبلیمو یا اسید سیتریک است و در دسته پنیرهای سنتی ایتالیایی قرار دارد.

( زمان مطالعه  کمتر از ۱ دقیقه )

تاریخچه 

منشاء پنیر ماسکارپونه جایی بین شهر “لودی” و “ابیات گراسو” در جنوب غربی میلان است. احتمالا بین قرن ۱۶ و ۱۷ میلادی ساخته شده است. نام این پنیر به طور عامیانه از “ماسکارپا” گرفته شده است.

پنیر ماسکارپونه در دسر

 موارد مصرف

پنیر ماسکارپونه بافت بسیار نرمی دارد، به راحتی پخش و له میشود. این پنیر در غذاهای محلی استان لومباردی ایتالیا مصرف زیادی دارد. اما در غذاهای و دسرهای مدرن امروزی هم راه خود را باز کرده است.

پنیر ماسکارپونه از عناصر مهم دسرهای مدرن ایتالیایی نظیر “ترامیسو” است، گاهی هم بجای کره همرا با پنیر پارمسان در سالاد ریستو استفاده میشود. همچنین، این پنیر در انواع کیک سرد به عنوان جزء اصلی استفاده می شود. 

خواص و کالری

مواد معدنی، ویتامین و کالری این پنیر در هر ۱۰۰ گرم از آن به شرح زیر است

  • کالری   ۴۵۰
  • چربی   ۴۰ گرم
  • سدیم     ۳۳ میلیگرم
  • کربوهیدرات   ۲ گرم
  • پروتئین   ۷ گرم
  • ویتامین آ   ۱۶۶۷ واحد
  • کلسیم    ۱۳۳ میلیگرم

مدت زمان نگهداری پنیر ماسکارپونه در یخچال و فریزر

بعد از باز شدن بسته پنیر ماسکارپونه بین ۵ تا ۷ روز می توانید آن را در یخچال نگهداری کنید. اما توصیه شده است، که بیشتر از ۵ روز پنیر باز شده را در یخچال نگهداری نکنید. 

همچنین، این پنیر را میتوان فریز کرد. مدت زمان نگهداری آن در فریزر بین ۸ الی ۱۲ ماه برآورد شده است. اما برای حفظ بافت و کیفیت آن توصیه شده است، بیشتر از ۸ ماه آنرا در فریزر نگهداری نکنید.

این پنیر اکنون توسط کارخانه های لبنیات ایران تولید میشود، و در برخی از سوپرمارکتها در دسترس است.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *