پنیر لانکاشایر و همه چیز درباره آن

پنیر لانکاشایر چیست؟ پنیر لانکاشایر که به انگلیسی Lancashire Cheese گفته میشود، یک پنیر خامه ای با بافت نرم است. نام این پنیر از منطقه ای به همین اسم در کشور انگلستان گرفته شده است. طعم و بافت آن با توجه به سن پنیر تغییر میکند.

تاریخچه

برای قرن ها، زنهای کشاورزان و دامداران منطقه لانکاشایر این پنیر را از مازاد شیر تولید می کردند. یا در مزارع کوچک، جایی که شیر به اندازه کافی برای ساخت پنیر در یک روز جمع آوری نمی شد از این مدل پنیر درست می کردند.

آنان هر روز مقداری شیر را مایه میزدند، شیر دلمه می بست ( چیزی شبیه به کشک تر) آن را کنار می گذاشتند، بعد از اینکه، به اندازه کافی شیر دلمه بسته گردآوری میکردند. آن را برای ساخت پنیر لانکاشایر مورد استفاده قرار می دادند. 

روش سنتی در سال ۱۸۹۰ میلادی توسط شخصی به نام “جوزف گورنال” استاندارد سازی شد. او در آن زمان کارمند شورای شهر آن منطقه بود.

گورنال برای تهیه دستورالعمل ساخت این پنیر به بسیاری از مزارع و دامداری های آن منطقه رفت و روش تولید آن را مدون کرد. و دستورالعملی تهیه نمود به اسم “روش گورنال” سپس این روش را ثبت کرد، بین سالهای ۱۸۹۲ تا ۱۹۱۹ امتیاز روش گورنال فروخته میشد.

نگهداری پنیر لانکاشایر

ساخت و طعم

پنیر لانکاشایر از شیر گاو تهیه میشود. این پنیر دارای طعم خامه ای است و بافت آن نرم و کرکی می باشد. رنگ آن سفید و لایه خارجی آن زرد کمرنگ است. هرچه، سن پنیر بیشتر میشود سطح اش سفت تر و رنگ سطح آن تیره  تر میشود. و طعم آن قوی تر میگردد.

پنیر رسیده عمری بین ۱۲ هفته تا ۲۴ ماه دارد.

و زمان تولید آن بین ۴ الی ۱۲ هفته است. 

پنیر بر اساس روش گورنال برای تُست کردن بسیار عالی است. زیرا در هنگام ذوب کردن، سفت نمیشود. 

زمان نگهداری لانکاشایر در یخچال و فریزر

بعد از باز کردن بسته بندی پنیر لانکاشایر به مدت ۶ هفته در یخچال نگهداری میشود. و زمان نگهداری آن در فریزر به مدت ۶ ماه است. زمان نگهداری این پنیر با سایر پنیرها در فریزر تفاوتی ندارد.

خواص و کالری

پنیر لانکاشایر حاوی پروتئین و چربی است، و فاقد کربوهیدرات میباشد. خواص و میزان کالری آن در هر ۱۰۰ گرم به شرح جدول زیر میباشد.

خواصمقدار در ۱۰۰ گرم
کالری۳۷۱
چربی۳۱ گرم
پروتئین۲۲ گرم
کربوهیدرات۰
کلسیم۵۶۰ میلیگرم
فسفر۴۰۰ میلیگرم
سدیم۶ میلیگرم
هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *