بلوچیز یا پنیر آبی چیست ؟

پنیر آبی یا بلو چیز Blue Cheese چیست ؟ این پنیر از شیر گاو، گوسفند یا بز درست میشود. دلیل رگه ها یا لکه های آبی رنگ آن نوعی از پنی سیلیوم موجود در آن میباشد، به وسیله باکتریهای خوراکی که در مراحل تولید پنیر به آن اضافه میشود، و این رنگ بدست می آید. 

پنیر آبی انواع متنوعی دارد، طعم آن تیز و شور است و در دسته پنیرهای نرم قرار میگیرد.

طعم و رنگ 

بخشی از طعم منحصر به فرد پنیر آبی از لیپولیز (تجزیه چربی های داخل شیر) حاصل میشود. همانطور که در بالا گفته شد، بلوچیز داری طعم تند و شور است.

دلیل وجود رگه ها و لکه های آبی رنگ در سطح و عمق پنیر به علت اضافه کردن پنی سیلیوم است، این قارچ خوراکی، باعث بوجود آمدن کپک های آبی رنگ پنیر میشود. این کپکها نوعی پنی سیلین است و خوراکی می باشد. 

طعم این پنیر بسته به نوع شیر و باکتری اضافه شده به آن کمی متفاوت است.

فرق مراحل تولید پنیر آبی

بلوچیز تقریبا مانند سایر پنیرهای ۶ مرحله تولید استاندارد دارد، اما در پینر آبی بعداز دلمه بستن مقداری پنی سیلیوم به آن تلقیح می شود. در مراحل تولید این پنیر، دمای آن و دمای محیط باید کنترل شده باشد.

خواص بلوچیز

انواع بلوچیز

این پنیر انواع مختلفی دارد. که مشهورترین آنها این چهار نوع هستند. تنوع پنیر آبی خیلی بیشتر از این چند مدل هستند، اما بعضی از آنها فقط در یک کشور یا منطقه خاصی استفاده دارند.

  • پنیر کامبوزولا Cambozola
  • پنیر گورگونزولا Gorgonzola
  • استیلتون Stilton
  • راکفورت Roquefort

تاریخچه 

برخی معتقد هستند این پنیر به طور تصادفی کشف و ساخته شده است. طبق این نظریه، در گذشته پنیر را در غار نگهداری می کردند، دما، محیط و رطوبت غار برای رشد قارچ و کپک مناسب است. از همین رو، باکتری ها به پنیر نفوذ کرده و باعث بوجود آمدن پنیر آبی شده است. 

طبق یک افسانه، هنگامی که پسری در داخل غار مشغول خوردن شیرگاومیش همراه با نان بوده است، یک دختر زیبا را جلوی غار می بیند، از غار خارج شده و به تعقیب دختر می رود. در هنگام بازگشت، به غار باز میگردد. و متوجه میشود شیر داخل ظرف به بلوچیز تبدیل شده است.

تاریخ ساخت پنیر گورگونزولا سال ۸۷۹ میلادی قید شده است. پنیر استیلتون حدود سال ۱۷۰۰ میلادی ساخته شده است. اما سال ساخت اولین پنیر آبی مشخص نیست، احتمالا این پنیر قبل از میلاد مسیح هم استفاده میشده است. اما جایی به رنگ آبی آن اشاره نشده است.

خواص و کالری

تنوع این مدل پنیر زیاد است، ما در اینجا فقط پنیر راکفورت مورد بررسی قرار دادیم. دلیل این انتخاب وجود این نوع پنیر در بازار ایران است. این پنیر سرشار از پروتیئن و املاح معدنی است.

میزان کالری، مواد معدنی و ویتامین موجود در ۱۰۰ گرم پنیر راکفورت را در جدول زیر مشاهده کنید.

ناممقدار
کالری۳۶۹
پروتیئن۲۱.۵ گرم
چربی۳۲.۹ گرم
ویتامین A۱۰۴۷ واحد
ویتامین B12۰.۶ میلیگرم
کلسیم۶۶۳ میلیگرم
آهن۰.۶ میلیگرم
منیزیم۳۰ میلیگرم
فسفر۳۹۲ میلیگرم
پتاسیم۹۱ میلیگرم
سدیم۱۸۰۹ میلیگرم
سلیوم۱۴.۵ میلیگرم

مصرف بلوچیز

نحوه مصرف پنیر آبی

قبل از سرو این پنیر برای اعضاء خانواده یا مهمانان از طعم آن مطمئن شوید، طعم تند و قوی این پنیر برای مصرف کننده آن دو حالت ایجاد میکند. یا عاشقش می شود یا از بلوچیز متنفر میشود.

نحوه مصرف و سرو این پنیر به چهار روش است.

  1. به تنهایی – همانطور پنیر را خالی یا عنوان طعم دهنده در کنار غذا و نوشیدنی استفاده میشود.
  2. اضافه کردن به ظرف غذا – قطعات آن را به داخل سالاد یا خوارک سرد اضافه کنید
  3. ذوب شدن بروی خوراک – بر روی برگر، سیب زمینی تنوری اضافه کنید و اجازه دهید کمی با گرمای غذا ذوب شده و به خوراک اضافه شود
  4. طعم دهنده عمیق – برای ساخت مواد اولیه برای خواباندن گوشت به ویژه گوشت قرمز جهت کباب یا گریل کردن از پنیر آبی هم استفاده میشود.

زمان نگهداری پنیر آبی در یخچال و فریزر

مدت زمان نگهداری بلوچیز در یخچال بین ۴ الی ۶ هفته است، به دلیل وجود باکتریهای خیلی فعال توصیه میشود، بیش از ۴ هفته این پنیر را یخچال نگهداری نکنید. زمان نگهداری آن در فریزر ۶ ماه می باشد.

زمان نگهداری این پنیر در فریزر نسبت به سایر پنیرها تفاوت چندانی ندارد.

نحوه یخ زدایی 

پنیر را از فریزر خارج کرده و به مدت ۲۴ ساعت به داخل یخچال منتقل کنید. از حرارت دادن مستقیم، مایکروویو، آب خیلی گرم برای یخ زدایی استفاده نکنید.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *