نگهداری کنسرو بعد از جوشاندن

 نگهداری کنسرو بعد از جوشاندن، امروزه با توجه به سبک زندگی شهری، و کمبود وقت، خیلی از افراد از کنسرو استفاده میکنند. انواع کنسروها را شامل میشود. ازکنسرو ماهی و خورش ها گرفته تا کنسرو آش و کله پاچه.

اما نکته ای که بسیار حائز اهمیت است. سلامت و بهداشت این کنسرو ها است. بهترین روش برای گرم کردن تمام کنسروها جوشاندن آنها به مدت ۲۰ دقیقه در اب جوش است.

نگهداری کنسرو بعد از جوشاندن

اما نگهداری کنسرو بعد از جوشاندن و عدم مصرف آن دارای نکات مهی است که باید رعایت شود. توصیه اکید بر این است کنسرو جوشانده و بازشده باید بلافاصله مصرف شوند.

اما اگر بنا به دلایلی مقداری از این مواد خوراکی باقی ماند، در محیط بیرون از یخچال (دمای بین ۵ تا ۶۵ درجه سانتی‌گراد) فقط می‌توانید ۲ ساعت آنها را نگهداری کنید.

در یخچال نیز ۲۴ تا ۴۸ ساعت می‌توان این موادخوراکی را نگهداری کرد. البته اگر بخشی از مواد درون کنسرو، باید حتما آن را از قوطی خارج کرد و در ظرف شیشه‏‌ای ریخت و سپس در یخچال گذاشت.

گاهی اوقات افراد تمام کنسروهایی که خریداری می کنند را با هم می جوشانند، و کنار می گذارند و برای مصارف بعدی دیگر آنها را نمی جوشانند.

که باید بدانید با نگه داشتن کنسروها ممکن است دوباره در آنها سم تولید شود.

نگهداری کنسرو بعد از جوشاندن

چند نکته مهم

اگر کنسرو را جوشاندید ولی استفاده نکردید، مشکلی نیست اما هر گاه خواستید در آن را باز کنید، دوباره قوطی را بجوشانید زیرا ممکن است طی این مدت باکتری فعال شده و سم تولید کرده باشند.

به همین دلیل توصیه بر این است که همیشه همه قوطی‌های کنسروشده مواد غذایی را دقیقا قبل از مصرف بجوشانید. محل نگهداری کنسرو بعد از جوشاندن درصورت عدم مصرف نباید خیلی خنک باشد .

نکته مهم در محل نگهداری کنسرو این است، که آن محل نوسان دمایی کمی داشته باشد. نوسان دما باعث می شود کنسرو به نقطه شبنم برسد، و سطح قوطی را رطوبت بگیرد. این رطوبت باعث زنگ زدگی ، سوراخ شدگی و فاسد شدن محتویات کنسرو شود.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *