نگهداری ماست در فریزر

نگهداری ماست در فریزر توصیه نمیشود . ماست به علت وجود پروبیوتیک ها در آن قراردادن آن در دمای زیر صفر باعث یخ زدگی آن میشود. یخ زدگی باعث تغییر ظاهر و خواص ماست میشود که گاهی این تغییرات نامطلوب و حتی خطرناک است.

در بازار انواع ماست وجود دارد که پایه همه آنها از شیر درست شده است.

نگهداری ماست در فریزر چه عواقبی دارد ؟

قراردادن ماست در فریزر منجر به یخ زدگی آن میشود. در نتیجه یخ زدگی ماست ، پروبیوتیک های داخل آن می میرند. و تمام خواص این باکتریهای فراسودمند از بین می رود.

از دست رفتن خاصیت پروبیوتیکی ماست عملا آنرا به یک تفاله تبدیل میکند.از دیگر عوارض نامطلوب یخ زدن ماست ، بعد از دیفراست ( آب شدن یخ ) تغییر شکل در ماست است. که بصورت بریده بریده در می آید. که در اصطلاح به آن بریدگی می گویند.

در برخی مواد بعداز دیفراست طعم ماست تغییر می کند. و به ترشی یا حتی تلخی نزدیک میشود که در این حالت هرگز نباید آنرا مصرف کرد گرچه در دیگر حالت ها هم توصیه نمی شود.

از دیگر مواد لبنی بهتر است در فریزر نگهداری کرد، می توان : پنیر سفید ، پنیر های کپک زده (خوارکی) ، شیر پاستوریزه ، خامه ، دوغ ، کفیر را نام برد.دلیل عمده از بین رفتن بخش عمده از پروبیوتک های آن است.در برخی از آنها باعث بریده شدن یا تغییر شکل در آن می شود.

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0