نگهداری سیب زمینی آبپز در یخچال

برای نگهداری سیب زمینی آبپز در یخچال تا چندی پیش هیچ مطالعه علمی صورت نگرفته بود. lما اخیر در ایالات متحده آزمایشهایی صورت گرفته است، و طبق آن مطالعات، مدت زمان نگهداری سیب زمینی پخته را بین ۳ الی ۵ روز اعلام کرده اند. در زمان جنگ جهانی دوم ارتش آلمان سیب زمینی پخته و تخم مرغ آبپز را طوری که پوست آن حفظ شده باشد به سربازان خود میدانند. و در جاهایی که امکان ترابری و لجستیک کم بود. این دو ماده غذایی به مدت چند روز و در دمای محیط  قابل استفاده بودند.

( مدت تقریبی مطالعه این مطلب ۱ دقیقه )

و در شرایطی که سربازان امکان ترک سنگر را نداشتند یا در محاصره بودند از آن تغذیه می کردند. اما چند نکته در مورد سیب زمینی وجود دارد که بهتر است با آن آشنا شوید.

نگهداری سیب زمینی خام در فریزر

نگهداری سیب زمینی پخته و خام در یخچال

هیچگاه سیب زمینی خام را در فریزر و یا  یخچال در در دمای پایین نگهداری نکنید. زیرا نشاسته های موجود در سیب زمینی تبدیل به قند میشود. علاوه براینکه عمده خاصیت خود را از دست میدهد مصرف آن برای افراد دیابتی خطرناک است.

اما سیب زمینی پخته را بنا به منابع خارجی می توان تا ۵ روز در یخچال نگهداری کرد.

مدت زمان نگهداری سیب زمینی پخته در فریزر

سیب زمینی آب پز را بین ۱۰ تا ۱۲ ماه می توان در فریزر نگهداری کرد. همانطور که در بالا گفته شده است. از نگهداری سیب زمینی خام در فریزر جدا خودداری کنید.

نکات مهم در نگهداری سیب زمینی در یخچال

سیب زمینی های که نارس هستند و دارای قسمتهای سبز رنگ هستند را استفاده نکیند. قسمت سبز رنگ سیب زمینی حاوی سم سولانین است. که در صورت پخته شدن تجمع این سم بیشتر میشود و نگهداری سیب زمینی پخته شده با قسمت های سبز رنگ در یخچال سم سولانین را بیشتر میکند.

معمولا سیب زمینی به صورت ترکیبی در غذاها استفاده میشود که شاید محبوبترین آنها سالاد اولویه باشد .

در این صورت ترکیب شدن شرایط نگهداری آن متفاوت است. توصیه می شود در صورتی که نیاز است سیب زمینی آبپز را در یخچال نگهداری کنید.

آنرا با پوست بپزید و در یخچال بگذارید، قبل از اقدام به آبپز کردن سیب زمینی با پوست ابتدا آنرا با برس بشویید.

دیدگاه (1)

    عباس پوریزدان پناه
    دی 3, 1396-1:47 ب.ظ

    راهنمائی خوبی کردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *