مدت زمان نگهداری پنیر در یخچال

مدت زمان نگهداری پنیردریخچال چقدر است ؟ پنير‌ها هم در روش تهيه و هم در روش نگهداري با هم متفاوت‌اند معمولا  مدت زمان نگهداری پنیر در یخچال ۳ الی ۴ هفته است.

( مدت زمان مطالعه این مطلب کمتر از ۱ دقیقه )

و در فریزر تا ۶ ماه می توان پنیر را نگهداری کرد اما این زمان ها برای انواع پنیر متفاوت است، با دانستن چند نکته درباره انواع پنیر می توان مدت زمان نگهداری پنیر را در یخچال افزیش داد.

پنیر یک غذای خاص است که نگهداری درست از آن میتواند، مدت نگهداری زمان نگهداری پنیر در یخچال را افزایش دهد.

پنیر

نکته‌هايي که بهتر است راجع به انواع پنير بدانيم

پنیرهای نرم‌تر ماندگاری و طول عمرشان کمتر از پنیرهای سفت است.

ما می‌توانیم پنیرهای سفت مثل پنیر سفید و پنیرهای سوئیسی را پس از باز کردن درب آنها، به مدت ۳ تا ۴ هفته در یخچال نگهداری کنیم. پنیرهای نرم، مثل پنیرهای پرچرب را تنها به مدت یک هفته می‌توانیم در یخچال نگهداری کنیم.

برای اینکه از سالم بودن پنیر اطمینان کامل حاصل کنید، ‌می‌توانید به تاریخ تولید آن نگاه کنید. بهترین روش این است که پنیر را امتحان کنید، یعنی دقت کنید و ببینید آیا کپکی بر روی آن وجود دارد؟

شما می‌توانید دوام و ماندگاری پنیر را قبل از اینکه آن را در یخچال نگهداری کنید، افزایش دهید، حفاظ پلاستیکی روی پنیر را که محکم بر روی آن کشیده شده است بردارید و پنیر را در کاغذهای موم دار قرار دهید و آن را کاملاً‌ با کاغذ بپوشانید.

هیچوقت پنیر را در بسته بندی های پلاستیکی در یخچال نگهداری نکنید، بسته بندی پلاستیکی باعث خفگی طعم پنیر میشود، فقط یک روز نگهداری پنیر به این شیوه کافیست تا پنیر طعم پلاستیکی که در آن قرار دارد بگیرد.

نکته کلیدی در نگهداری تمام پنیرها

پنیرهای خود را همیشه در قفسه های پایین یخچال و یا فریزر نگهداری کنید به دور از غذا هایی که بوی قوی دارند پنیر ها به راحتی بوی غذاهای اطراف را به خود جذب می کنند.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *