مدت زمان نگهداری نخود فرنگی در فریزر

مدت زمان نگهداری نخود فرنگی در فریزر و یا یخچال حتما باید به صورت پخته شده باشد، نخود فرنگی یا نخود سبز از حبوبات بسیار محبوب است، اما برخلاف اکثر حبوبات مدت نگهداری آن بسیار کوتاه است. در نظر داشته باشید که برای فریزر کردن نخود سبز حتما باید پخته شود.

مدت زمان نگهداری نخود فرنگی در فریزر

نخود سبز پخته شده را ۱۰ تا ۱۲ ماه میتوان در فریزر نگهداری کرد. بهتر است که نخود سبز در بسته های تقریبا حجیم بسته بندی کرد ، دلیل این کار این است که دمای داخل و خارج بسته ثابت می ماند و به هردلیل اگر برای ساعتی برق قطع شود یا مجبور به جابجایی آن باشیم ، نخود فرنگی در معرض فساد قرار نمی گیرد.

به طبع اگر شرایط قبل از بسته بندی را رعایت کرده باشید و در طی نگهداری تغییر دما به وجود نیامده باشد میتوان تا ۱۲ ماه نخود فرنگی را در فریزر نگهداری کرد. در غیر اینصورت بهتر است بعد از ۱۰ ماه مصرف شود.

مدت زمان نگهداری نخود فرنگی در یخچال

نخود فرنگی بین ۳ الی ۵ روز میتوان در یخچال نگهداری کرد .بهترین جای برای نگهداری نخود فرنگی در درون قفسه های درب یخچال است.

نکته مهم قبل از انتقال نخود فرنگی به یخچال و یا فریزر

بعد از پخته شدن نخود سبز باید آب آنرا گرفته و حداکثر دو ساعت در دمان اتاق بماند تا خنک شود ، سپس باید بسته بندی شود به یخچال و یا فریزر منتقل شود.

زمان پخته شدن نخود فرنگی قبل از فریز کردن

ابتدا آب را جوش بیاورید و مقداری نمک به آن اضافه کنید سپس نخود فرنگی را به مدت ۲ الی ۳ دقیقه اجاز دهید نخود فرنگی جوش بخورد.

راه تشخیص سلامت نخود فرنگی چیست ؟

بهترین روش تشخیص سلامت نخود فرنگی که در یخچال یا فریزر نگهداری شده است بو کردن آن می باشد.

فقط یک قدم با سوپرمارکت فاصله دارید، تنها کافیست بر روی این لینک کلیک کرده و اپلیکیشن آسان بسان را نصب کنید.

 

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0