مدت زمان نگهداری نخود فرنگی در فریزر

مدت زمان نگهداری نخود فرنگی در فریزر و یا یخچال چقدر است ؟ اولین نکته حتما باید به صورت پخته شده باشد، نخود فرنگی یا نخودسبز از حبوبات بسیار محبوب است، اما برخلاف اکثر حبوبات مدت نگهداری آن بسیار کوتاه است. در نظر داشته باشید که برای فریزر کردن نخودسبز حتما باید پخته سپس خنک شود.

مدت زمان نگهداری نخود فرنگی در فریزر

نخود سبز پخته شده را ۱۰ تا ۱۲ ماه میتوان در فریزر نگهداری کرد.

بهتر است که نخودسبز در بسته های تقریبا حجیم بسته بندی کرد، دلیل این کار این است که دمای داخل و خارج بسته ثابت می ماند، و به هردلیل اگر برای ساعتی برق قطع شود یا مجبور به جابجایی آن باشیم، نخودفرنگی در معرض فساد قرار نمی گیرد.

به طبع اگر شرایط قبل از بسته بندی را رعایت کرده باشید، و در طی نگهداری تغییر دما به وجود نیامده باشد، میتوان تا ۱۲ ماه نخود فرنگی را در فریزر نگهداری کرد.

در غیر اینصورت بهتر است بعد از ۱۰ ماه مصرف شود.

مدت زمان نگهداری نخود فرنگی در یخچال

نخود فرنگی بین ۳ الی ۵ روز میتوان در یخچال نگهداری کرد. بهترین جای برای نگهداری نخود فرنگی در درون قفسه های درب یخچال است.

نکته مهم قبل از انتقال نخود فرنگی به یخچال و یا فریزر

بعد از پخته شدن نخود سبز باید آب آنرا گرفته و حداکثر دو ساعت در دمای اتاق بماند تا خنک شود، سپس باید بسته بندی شود به یخچال و یا فریزر منتقل کنید.

زمان نگهداری نخود فرنگی در یخچال

راه تشخیص سلامت نخود فرنگی چیست ؟

بهترین روش تشخیص سلامت نخود فرنگی که در یخچال یا فریزر نگهداری شده است، بو کردن آن می باشد. هر بوی نامطبوع از نخود سبز فریز شده نشان دهند فساد آن است.

در بسته بندی نخود فرنگی دقت کنید که بسته ها بصورت کامل بسته شود. و راه نفوذ هوا در آن نباشد. این عمل در حفظ کیفیت مواد فریز شده بسیار موثر است.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *