مدت زمان نگهداری میوه در فریزر

مدت زمان نگهداری میوه در فریزر : مصرف میوه بصورت تازه و نوبر  و در فصل خودش بسیار لذت بخش است . اما بعضی وقت ها هوس میوه ای می کنیم که در فصلی که هستیم وجود ندارد. بهترین راه برای خوردن میوه ای که در فصلی هستیم که پیدا نمی شود استفاده از میوه هایی که در فریزر بصورت یخزده نگهداری می شود.

بعضی از این میوه ها را می توان بصورت فریزر نگهداری کرد معمولا حداکثر مدت کار زیادی ندارد نگهداری میوه در فریزر ۶ تا ۱۲ ماه است بسته به نوع میوه ای که فریزر می شود.

عمرمفید میوه های یخ زده به عوامل مختلفی بستگی دارد

کیفیت مناسب میوه در زمان خرید ، میوه که قرار است فریزر شود باید رسیده باشد و آفت زده نباشد و کاملا سالم باشد ، روشهای آماده سازی و نحوه نگهداری میوه در فریزر از عوامل دیگر هستن که می تواند عمر میوه فریز شده را افزایش دهد .

عمر مفید میوه های فریز شده حد اکثر یکسال است و نگهداری آنها بیشتر از این مدت بنا به دلایل بهداشتی اصلا توصیه نمی شود. نگهداری میوه یخ زده بسیار اسان است و اگر توصیه ها و کارهای لازم برای نگهداری آنها انجام شود خاصیت ،طعم و مزه میوه در طول مدت نگهداری میوه حفظ می شود.

چند توصیه برای نگهداری بعضی میوه ها در فریزر

مرکبات

آماده سازی مرکبات برای نگهداری فریزر کار زیادی ندارد به این علت که اسیدیته آنها به حفظ شدنشان کمک می کند و نیازی به انجام کارهای زیادی برای افزایش طول عمر مفی آنها نیست.

قبل از انجماد باید پوست مرکبات کنده شود و بخش بخش میکنیم و در صورت داشتن دانه آنها را خارج می کنیم . سعی کنید مرکبات یخ زده را در طول ۶ ماه مصرف کنید تا بهترین کیفیت را داشته باشد .

میوه های ریز

میوه های کوچکی مانند توت و آلبالو و … ابتدا بشورید بگذارید خوب خشک شود و آنها به طور جدا گانه روی یک صفحه  قرار دهید به طوری که به یکدیگر نچسبند سپس در یک نایلون گذاشته و در دمای صفر درجه فریزر کنید

تقریبا به مدت ۱۲ ماه می توان آنهارا بصورت منجمد نگهداری کرد

میوه

سیب وگلابی

بهتر است میوه هایی مانند سیب و گلابی بشوریم و برش دهیم و برای تسریع در روند انجماد و حفظ بهتر میوه آنها در مخلوط آب و اسید اسکونیک یا آبلیمو بریزیم با این روش در صورت نگهداری ظولانی در فریزر رنگ و طعم میوه حفظ می شود . سیب و گلابی یخ زده را حداکثر می توان ۹ ماه به صورت فریز شده نگهداری کرد .

برخی از صیفی جات

تعجب نکنید برخی از صیفیجات مانند خربزه و طالبی را می توان در فریزر نگهداری کرد. باید خربزه و یا طالبی که انتخاب می کنیم بوی شیرینی بدهد و شیرین باشد.

میوه را پوست می کنیم و دانه ها را خارج می کنیم برش می دهیم و در مخلوطی از آب و شکر البته بسیار رقیق قرار می دهیم و فریزر می کنیم . صیفیجات منجمد را حداکثر می توان تا ۸ ماه به صورت یخ زده نگهداری کرد .

چگونه تشخیص دهیم میوه فریزر شده فاسد یا خراب شده

  • تغییر رنگ به صورت یکنواخت در میوه های فریز شده
  • یخ زدگی بیش از حد میوه به صورتی که یخ اطراف میوه بسیار سفید باشد
  • سفید شدن و تغییر رنگ بافت میوه

نکته آخر

در صورتی که بطور اصولی و صحیح و با رعایت نکات بهداشتی می توان مدت زمان نگهداری میوه در فریزر را افزایش داد بدون آنکه خاصیت خود را بعد از منجمد شدن از دست بدهند .

دقت کنید میوه های فریزر شده را قبل از پایان عمر مفیدشان وقتی هنوز خاصیت شان را از دست نداده اند مصرف کنید.

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0