مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی باز شده در یخچال و فریزر

مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی چیزی است که اغلب خانم های ایرانی به دانستن آن نیاز دارند. زیرا چاشنی و طعم دهنده ی پرمصرف غذاهای ایرانی است.

نگهداری رب گوجه فرنگی واقعا کار سختی است. چون به راحتی کپک می زند و فاسد می شود. در ادامه با هم ببینیم مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی و روش نگهداری آن در یخچال و فریزر چگونه است.

اولین سوالی که پیش می آید این است که بعد از باز کردن قوطی رب گوجه فرنگی تا چه مدت می توان از آن استفاده کرد؟ جواب دقیق به این سوال دادن بستگی زیادی به شرایط نگهداری رب بعد از باز کردن آن دارد.

اما در تصویر زیر بطور عمومی مدت نگهداری رب گوجه را در یخچال و فریزر مشاهده می کنید.

مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی

مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی در یخچال

برای اینکه مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی بالا برود و سالم بماند، بعد از باز کردن قوطی رب  باید آن را در یک ظرف کاملا دربسته در یخچال نگهداری کنید.

برای سالم و با کیفیت ماندن رب گوجه ی کنسرو شده و برای اینکه کپک نزند، بعد از باز کردن قوطی رب می توانید آن را در شیشه یا ظرف پلاستیکی درب دار در یخچال قرار دهید.

برای اینکه کپک نزند آن را یک جا درون ظرف نریزید، بلکه آن را لایه لایه ریخته و بعد از ریختن هر لایه روی آن را با قاشق صاف کنید تا حباب های درون آن از بین برود و هوایی درون آن باقی نماند.

رب گوجه فرنگی کنسروی بعد از باز شدن درب آن اگر به طور مداوم در یخچال قرار داشته باشد، حدود ۵ تا ۷ روز در یخچال سالم می ماند.

مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی

مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی در فریزر

تا اینجا درباره ی مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی در یخچال صحبت کردیم، حالا نوبت آن است که به مدت نگهداری رب گوجه در فریزر بپردازیم.

برای اینکه مدت بسیار طولانی بتوانید رب باز شده را سالم و با کیفیت نگهدارید، آن را به صورت یخ زده در آورید.

برای اینکه بنوانید آن را بعد یخ زدن راحت خرد کنید، رب گوجه فرنگی را داخل ظروف بدون هوا و سر پوشیده یا کیسه های فریزر قرار دهید. و به همان روش بالا موقع ریختن درون ظرف یا فریزر آن را هواگیری کنید.

سوال مهمی که وجود دارد این است که چقدر می توان رب گوجه فرنگی کنسرو شده را در فریزر نگهداشت؟ اگر آن را درست بسته بندی کنید به طوری که هیچ هوایی در آن وجود نداشته باشد، برای حدود ۴ ماه می توانید آن را در فریزر نگهداری کنید.

مدت زمان نگهداری رب گوجه فرنگی

نحوه تشخیص رب فاسد

چگونه می توانم بگویم که رب گوجه فرنگی کنسروی باز شده خراب یا فاسد بد شده است؟

بهترین راه این است که آن را ببویید و نگاه کنید، اگر رب گوجه فرنگی بوی بدی می داد، یا عطر و طعم یا ظاهر آن تغییر کرده بود، یا اگر کپک بر روی آن ظاهر شده بود باید آن را دور بریزید.

رب گوجه فرنگی هایی را که قوطی های آنها نشت می کنند، زنگ زده باشند و برجسته شده اند را نخرید.

 

 راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0