مدت زمان نگهداری خورشت در یخچال

خوشبختانه سازمانهای دارو و غذای آمریکا تحقیقات خوبی در مورد مدت زمان نگهداری خورشت در یخچال را انجام داده است .

مدت زمان نگهداری خورشت در یخچال چقدر است ؟

طبق تحقیقات انجام شده ، بهترین زمان نگهداری خورشت در یخچال ۴ الی ۶ روز است . و بهترین دما برای نگهداری خورشت دمای ۴ درجه سانتیگراد است . دمای ۴ درجه در طبقات بالای یخچال بدست می آید . یعنی دو طبقه بالای یخچال بهترین مکان برای نگهداری خورشت است.

تعریف خورشت

خورشت ترکیب گوشت با یک یا چند گیاه خوراکی است . که به صورت آبپز پخته شود را خورشت می نامند. با این تعریف انواع خورشت­های کدو ، سبزی ، قیمه ، فسنجان ، بامیه و… جزو این دسته از خوراک قرار میگیرد. آماده سازی قبل از قرار دادن در یخچال.

قبل از اینکه خورشت در یخچال قرار دهید باید خنک شود

برای خنک شدن خورشت ، باید ابتدا خورشت در قابلمه یا ظرف در بسته قرار گیرد وبه محیطی خنک به مدت دو ساعت انتقال دهید . بعد از اینکه خورشت خنک شد . می توانید خورشت را به یخچال انتقال دهید. دقت کنید که خورشت شما بیش از ۲ ساعت در بیرون از یخچال قرار نگیرد.

نگهداری صحیح خورشت در یخچال

بهتر از خورشت در ظروفی قرار گیرد که درب آن به خوبی بسته شود یا توسط سلفون یا فویل بسته شود . این عمل باعث میشود که خورشت تغییر بو ندهد و همچنین یخچال نیز بو نگیرید . باید بسته یا ظرف خورشت طوری باشد که بعد از گرم شدن در یک وعده مصرف شود و دوباره به یخچال منتقل نشود. همانطور که در قبل هم گفته شد ، خورشت باید در دو طبقه بالایی یخچال قرارداده شود با رعایت این نکات تا ۶ روز هم می­توان تا ۶ روز خورشت را در یخچال نگهداری کرد.

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0