مدت زمان نگهداری خورشت در فریزر

مدت زمان نگهداری خورشت در فریزر بین ۴ تا ۶ ماه می­باشد . که باید نکات زیر قبل و بعد از فریز کردن را رعایت کرد. درغیر اینصورت مدت زمان فریز کردن به شدت کاهش پیدا میکند .

طی تحقیقات سازمانهای دارو و غذای آمریکا مدت زمان نگهداری انواع خورشت را ۴ الی ۶ ماه اعلام کرده که باید فاکتورهای زیر را برای فریز کردن در نظر بگیریم.

خورشت چیست ؟

خورشت ترکیب گوشت با یک یا چند گیاه خوراکی است . که به صورت آبپز پخته شود را خورشت می ­نامند. با تعریف فوق انواع خورشت­های کدو ، قیمه ، بامیه ، سبزی ، فسنجان در دسته این مدل از غذاها قرار می­ گیرند.

مدت زمان نگهداری خورشت در فریزر به چه عواملی بستگی دارد ؟

پیش از اینکه خورشت در یخچال قرار دهید باید خنک شود. برای خنک شدن خورشت ، باید ابتدا خورشت در قابلمه یا ظرف در بسته قرار گیرد و به مدت ۲ ساعت در دمای محیط قرارگیرید.

نکته : توجه داشته باشید بعد از دو ساعت باکتری­ها به سرعت رو به افزایش و تکثیر می­روند و نباید این زمان خیلی بیشتر شود.

سپس باید خورشت داخل ظروف یا بسته بندی هایی قرار داده شود که عایق باشند و هوا به داخل آنها نفوذ نکند. این کار باعث می­شود علاوه بر اینکه باکتری به داخل بسته ها نفوذ نکند همچنین اکسیژن کافی هم برای تکثیر آنها نباشد و از همه جالبتر اینکه فریزر ما بو نگیرد.

اگر نکات فوق را رعایت کنیم به راحتی می­توان ۶ ماه خورشت را در فریزر نگهداری کرد در غیر اینصورت بهتر از به مدت ۴ ماه نگهداری شود.

نکته عمومی

برای اینکه تاریخ مصرف مواد داخل فریزر را فراموش نکنیم میتوانید از برچسب در روی بسته بندی­ها استفاده کنید و تاریخ انتقال به فریزر و تاریخ انتقضای آنرا بر روی برچسب قید کنیم .

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0