مدت زمان نگهداری خورشت در فریزر

مدت زمان نگهداری خورشت در فریزر بین ۴ تا ۶ ماه است. رعایت نکات ذکر شده در این نوشته به شما کمک میکند، تا حداکثر زمان نگهداری خورشت در فریزر یعنی ۶ ماه را داشته باشید.

( زمان تقریبی مطالعه این مطلب ۱ دقیقه )

طی تحقیقات سازمان دارو و غذای ایالات متحده مدت زمان نگهداری انواع خورشت را ۴ الی ۶ ماه اعلام کرده که باید فاکتورهای زیر را برای فریز کردن در نظر بگیریم.

خورشت چیست ؟

خورشت ترکیب گوشت با یک یا چند گیاه خوراکی است. که به صورت آبپز پخته شود. با تعریف فوق انواع خورشت­های کدو،  قیمه ، بامیه، سبزی، فسنجان، بادمجان و خیلی از خوراک های محلی در دسته این مدل از غذاها قرار می­ گیرند.

مدت زمان نگهداری خورشت در فریزر به چه عواملی بستگی دارد ؟

پیش از اینکه خورشت در یخچال قرار دهید باید خنک شود. برای خنک شدن خورشت. در ابتدا خورشت را داخل قابلمه یا ظرف در بسته قرار دهید، و به مدت ۲ ساعت در دمای محیط بگذارید.

نکته : توجه داشته باشید بعد از دو ساعت سرعت تکثیر باکتریها افزایش پیدا میکند.

سپس باید خورشت داخل ظروف یا بسته بندی هایی قرار داده دهید، که هوا به سختی داخل آنها نفوذ کند. ظروف وکیوم اولویت بالاتری دارند.

استفاده از ظروف وکیوم یا بسته بندی های بدون نفوذ هوا، علاوه بر اینکه راه نفوذ باکتری و میکروبها را به غذا می بندند، از تغییر بوی داخل فریزر هم جلوگیری میکند.

با رعایت نکات فوق به راحتی می­توان ۶ ماه خورشت را در فریزر نگهداری کرد، در غیر اینصورت توصیه میشود، خورشت ها را حداکثر چهارماه در فریزر نگهداری کنید.

مدت زمان نگهداری خورشت فسنجان در فریزر

نکته عمومی

برای جلوگیری از فراموش کردن تاریخ انقضای خورشت یا مواد غذایی درون فریزر، می توانید از برچسب استفاده کنید، و تاریخ انتقال و تاریخ انقضای آن را بر روی بسته بندی آن بچسبانید.

بعد از خارج کردن خورشت از فریزر به مدت ۵ الی ۷ ساعت آنرا درون یخچال قرار دهید، سپس آن را گرم کنید. این عمل به حفظ کیفیت و طعم خورشت کمک میکند.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *