مدت زمان نگهداری ترشی

مدت زمان نگهداری ترشی بین ۱ تا ۲ سال است . دلیل این اختلاف زیاد فقط در نحوه نگهداری آن است.

با چه ظرفی میتوان مدت زمان نگهداری ترشی را بیشتر کرد ؟

بدون شک بهترین ظرف برای نگهداری ترشی ، ظرف شیشه­ایی است . ظروف شیشه­ایی به دلیل اینکه با مواد قلیایی و اسیدی هیچ ترکیبی نمی­دهند و همچنین تغییر رنگ و شکل هم نمی­دهند برای نگهداری مواد غذایی که PH بالاتر یا پایین تر از حد معمول دارند بسیار مناسب است.

خود ظروف شیشه­ایی مناسب است ولی کافی نیست .در حالتی کافی میشود که درب ظرف به خوبی بسته شود . اگر درحالت وکیوم قرارگیرید خیلی بهتر است.

مکان مناسب برای نگهداری ترشی کجاست ؟

بهترین مکان برای نگهداری ترشی بعد از اینکه جا افتاد ، مکان خنک و به دور از نور خورشید است . خیلی ها ترشی را در یخچال نگهداری می­کنند. اشکالی ندارد ولی توجه کنید که معمولا ترشی در حجم زیاد تولید یا خریداری می­گردد و یخچال هم کوچک است .

چه زمانی برای ترشی انداختن مناست است ؟

در گذشته مواد غذایی را به ترشی تبدیل می­کردند که در فصول سرد و ماه­هایی که میوه ، سبزی و صیفی­جات دیگر وجود ندارند از آنها استفاده کنند . امروزه گرچه تقریبا در همه ماه­های سال میوه و صیفی وجود دارد ولی ترشی یک خوراک دلچسب و خوشمزه است که به راحتی از آن نمی­توان گذشت.

اواخر تابستان و اوایل پاییز اوج ورود میوه و سیفی به بازار است . و این وفور نعمت باعث ارزان شدن میوه و سیفی می­شود و بهترین زمان برای ترشی انداختن است . هرچند که هروقت میوه یا سیفی با کیفیت و با قیمت مناسب توانستید تهیه کنید ، همان زمان ، وقت ترشی انداختن است.

در آخر کلام

اگر برای نگهداری ترشی از ظروف شیشه­ایی استفاده می­کند و فضای مناسب برای نگهداری آنها دارید تا ۲ سال می­توانید ترشی را نگهداری کنید. در غیر اینصورت بهتراست بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ، آنها را نوش جان کنید .

تبصره : در بین ترشی­ها سیرترشی استثنا می­باشد و می­توان آنرا برای مدت طولانی نگهداری کرد .

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0