مدت زمان نگهداری ترشی

مدت زمان نگهداری ترشی بین ۱ تا ۲ سال است. دلیل این اختلاف زیاد فقط در نحوه نگهداری آن است.

با چند نکته ساده می توان زمان نگهداری ترشی را بیشتر کرد، با ما همراه شوید تا با هم این نکات را مرور کنیم (زمان تقریبی مطالعه ۱ دقیقه)

با چه ظرفی میتوان مدت زمان نگهداری ترشی را بیشتر کرد ؟

بدون شک بهترین ظرف برای نگهداری ترشی، ظرف شیشه­ایی است.

ظروف شیشه ­ایی به دلیل اینکه با مواد قلیایی و اسیدی هیچ ترکیبی نمی­دهند و همچنین تغییر رنگ و شکل هم نمی­دهند برای نگهداری مواد غذایی که PH بالاتر یا پایین تر از حد معمول دارند بسیار مناسب است.

ظروف شیشه­ ایی مناسب است ولی کافی نیست. در حالتی کافی میشود که درب ظرف به خوبی بسته شود. اگر درحالت وکیوم قرارگیرید خیلی بهتر است.

مکان مناسب برای نگهداری ترشی کجاست ؟

بهترین مکان برای نگهداری ترشی بعد از اینکه جا افتاد، مکان خنک و به دور از نور خورشید است. خیلی ها ترشی را در یخچال نگهداری می­کنند. اشکالی ندارد ولی توجه کنید که معمولا ترشی در حجم زیاد تولید یا خریداری می­گردد و یخچال هم کوچک است.

چه زمانی برای ترشی انداختن مناست است ؟

در گذشته مواد غذایی را به ترشی تبدیل می­کردند که در فصول سرد و ماه­هایی که میوه، سبزی و صیفی­جات دیگر وجود ندارند از آنها استفاده کنند. امروزه گرچه تقریبا در همه ماه­های سال میوه و صیفی وجود دارد ولی ترشی یک خوراک دلچسب و خوشمزه است که به راحتی از آن نمی­توان گذشت.

اواخر تابستان و اوایل پاییز اوج ورود میوه و سیفی به بازار است. و این وفور نعمت باعث ارزان شدن میوه و سیفی می­شود و بهترین زمان برای ترشی انداختن است.

هرچند که هروقت میوه یا سیفی با کیفیت و با قیمت مناسب توانستید تهیه کنید، همان زمان، وقت ترشی انداختن است.

در آخر کلام

اگر برای نگهداری ترشی از ظروف شیشه­ایی استفاده می­کند و فضای مناسب برای نگهداری آنها دارید تا ۲ سال می­توانید ترشی را نگهداری کنید.

در غیر اینصورت بهتراست بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ، آنها را نوش جان کنید .

نکته : در بین ترشی­ ها سیرترشی استثنا می­باشد، و می­توان آنرا برای مدت طولانی نگهداری کرد .

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *