کیفیت فرآورده های گوشتی ایران با اروپا برابر است

رئیس انجمن محصولات فرآورده های گوشتی کشورگفت: طی سالهای اخیر هجمه‌های سنگینی علیه صنعت فرآورده های پروتئینی به راه افتاده در حالی که به دلیل طی کفردن مسیرهای سختگیرانه استاندارد، کیفیت تولیدات ما با کیفیت مشابه اروپایی برابری می‌کند.

محصولات فرآورده‌های گوشتی

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا:

«مجید افلاکی» امروز چهارشنیه در نشست خبری سومین نمایشگاه محصولات فرآورده های گوشتی (میتکس ۲۰۱۸) درباره انتشار برخی مطالب درخصوص استفاده امحاء و احشای مرغ، گوشت گربه، تاج خروس در محصولات فرآورده‌های گوشتی به ویژه سوسیس و کالباس افزود:

در کارخانجات از گوشت گربه و نان خشک استفاده نمی‌کنیم زیرا قیمت بهترین آرد از قیمت جمع‌آوری نان خشک به مراتب پایین‌تر است و مباحث فنی در صنعت غذا وجود دارد که اجازه بروز چنین چیزهایی را نمی‌دهد.

وی گفت:

تولید تمامی محصولات فرآورده های گوشتی طبق قوانین و استاندارهای سازمان ملی استاندارد و سایر دستگاه های نظارتی است و تمامی قوانین رعایت می شود.
وی با بیان اینکه در دو تا سه سال اخیر کارخانجات فرآورده های گوشتی مسیر سختگیرانه ای را طی می کنند،

اضافه کرد: 

مواد خام دامی زمان ورود به کارخانجات فراوری از نمایندگان سازمان دامپزشکی کد تایید دریافت می کنند و علاوه بر نماینده سازمان ملی استاندارد، دامپزشکی و نظارت‌های بهداشتی این محصولات تحت نظارت ناظرین شرعی قرار می گیرد.
وی وظیفه ناظرین شرعی را حلیت ماده اولیه مصرفی در تولید مواد غذایی دانست و گفت:

به طور مستمر این مواد اولیه کنترل می شوند و اقدامات چهارگروه نظارتی مذکور هزینه های بالایی را در بردارند.

ثبات قیمت فراورده های گوشتی در یک دوره ۱۰ ساله و مشکلات امروز 

این مسئول صنفی ریشه تمام مشکلات صنعت محصولات فرآورده های گوشتی از جمله سوسیس و کالباس را مربوط به دهه ۸۰ عنوان کرد و افزود:

در دهه مذکور تلاش شد قیمت‌ این محصولات در اقتصاد تورمی آن دوره ثابت نگه داشته شود به شکلی که در یک دوره ۱۰ ساله قیمت فرآورده‌های گوشتی تغییری نکرد اما در همان زمان نرخ مواد اولیه مدام در حال افزایش بود. 
افلاکی اضافه کرد:

این درحالیست که سرمایه گذاری های کلانی در این صنعت رخ داده بود و منجر به اشتغالزایی شد اما ثبات قیمت ها در نهایت بر کیفیت این محصولات تاثیر گذاشت.

تامین ۹۵ درصد فرآورده‌های گوشتی از داخل کشور 

وی اظهار داشت:

سالانه ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات فرآورده های گوشتی در ۸۰ نوع در کشور تولید و ۹۵ درصد نیاز داخل کشور از محل تولیدات داخلی تامین می شود و ۵ درصد دیگر وارداتی است.

 ۴۵۰۰ تن فرآورده گوشتی صادر شد

افلاکی گفت:

از سال ۹۴ فرآیند صادرات فراورده های گوشتی آغاز شد به نحوی که در سال ۹۵ چهار هزار و ۵۰۰ تن فرآورده‌های گوشتی به کشورهای همسایه و منطقه اورآسیا صادر شد.

 افزایش سهم فراورد های گوشتی در غذای حلال 

وی گفت: سالانه بین دو تا چهار هزار میلیارد دلار ارزش جهانی تجارت حلال است که ما باید بتوانیم سهم بیشتری را به خود اختصاص دهیم.

تاثیر منفی تبلیغ سوسیس و کالباس در صدا و سیما ممنوع است

«هرمز مهبد» دبیر اجرایی سومین نمایشگاه میتکس ۲۰۱۸ گفت:

تبلیغ هرگونه سوسیس و کالباس در صدا و سیما ممنوع شده که منجر به ضرر تولید کنندگان این محصول شده است، زیرا رسانه در مورد ممنوعیت مصرف سوسیس و کالباس فرهنگ غالب و تاثیرگذاری دارد.

وی اضافه کرد:

اگر زمانی بخواهیم برنامه آموزشی با عنوان نمایشگاه با هزینه اندک در صدا و سیما به طور رسمی برگزار کنیم،این خود تولیدکنندگان هستند که تمایلی برای حضور و مشارکت ندارند.

وی اظهار داشت:

اصلاح الگوی مصرف انواع گوشت وسایر محصولات فرآورده های گوشتی و معرفی محصولات سلامت محور توسط سازمان دامپزشکی از جمله کارهایی است که بنا داریم در سومین نمایشگاه میتکس برای مردم و دست‌اندرکاران این حوزه ارائه دهیم.

مهبد به جایگاه ورود شرکت‌های ایرانی به بازارهای جهانی اشاره کرد و افزود:

محصولات ایرانی اکنون باید استاندارد سخت‌گیرانه‌ای را طی کنند.
وی درباره مصرف نمک در این محصولات گفت:

به طور نمونه مدت زمان نگهداری کالباس ایرانی در یخچال در نهایت سه روز است و پس از آن قابل مصرف نخواهد بود. این درحالیست که مشابه خارجی آن ممکن است تا یکی دو هفته سالم باقی بماند که این امر نشان‌ می‌دهد، میزان مصرف نمک و مواد نگه‌دارنده در فرآورده‌های گوشتی ایران به مراتب پایین‌تر از مشابه خارجی آن است.
سومین نمایشگاه محصولات فرآورده های گوشتی حلال و صنایع وابسته میتکس ۲۰۱۸ با تغییرات جدید از جمله ارائه محصولات سلامت محور و شعار گسترش بازارهای هدف در آذرماه سال آینده برگزار می شود.

منبع: ایرنا

فقط یک قدم با سوپرمارکت فاصله دارید، تنها کافیست بر روی این لینک کلیک کرده و اپلیکیشن آسان بسان را نصب کنید.

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0