غذای سالم چیست ؟

کلید رژیم غذایی سالم تعادل است . همه غذاها میتواند لذت بخش باشد . فقط موضوع این است بعضی غذاها باید بیشتر خورده شود و بعضی کمتر از بقیه ، با ما همراه شوید تا حس خوب تعادل را تجربه کنید.

یک رژیم غذایی باید متعادل باشد

رژیم مناسب باید ترکیبی از پنچ گروه مواد غذایی باشد . رژیم باید بر پایه سبزیجات و میوه ها باشد ( حداقل پنج وعده در روز) با مقداری نان ، برنج ، سیب زمینی و ماکارونی (پاستا) ، به علاوه مقداری گوشت که با دقت از قسمتهای کم چربی آن انتخاب شده باشد.

و همچنین لبنیات که میزان قند و چربی آن بر روی بسته بندی آن حک شده است. برای خرید مواد غذایی به جدول سیب سلامت کالا دقت کنید و مقادیر چربی ، قند و نمک آنرا بسنجید. اطلاعات تغذیه میزان مورد روزانه کالری ، چربی ، قند ، ویتامین ها و مواد معدنی برای هر شخص کمک میکند که با دریافت مناسب آنها یک تغذیه سالم شکل بگیرد.
این مقادیر با توجه به سن ، جنسیت و فعالیت ها بدنی و ذهنی هر شخص متفاوت است. ما در آسان بسان سعی میکنیم تا این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم و دائما در حال بروز رسانی این اطلاعات هستیم.

سیب سلامت چیست

نشان سیب سلامت یک برچسب اجباری بر روی مواد خوارکی است که میزان کالری ، چربی ، چربی های ترانس ، نمک و قند هر مواد غذایی را در یک واحد مشخص نشان میدهد. این نشان از طرف سازمان غذا و دارو صادر میشود.

نقش سیب سلامت در غذای سالم چیست ؟

رنگهای بر روی نشان سیب سلامت نشان دهنده میزان مواد غذایی موجود در آن ماده خوراکی است. رنگ قرمز یعنی میزان آن زیاد است و رنگ زرد به معنی آن است که نسبتا زیاد است و رنگ سبز به این معنی است که آن میزان در محدوده مناسب است. رنگ قرمز به آن معنا نیست که نمی توان از آن ماده خوارکی استفاده کرد بلکه به این معنی است که مصرف آنرا باید کنترل کرد.

مثلا اگر در یک نشان سیب سلامت مقدار نمک آن با رنگ قرمز نمایش داده شده است ، یعنی میزان نمک آن زیاد است و باید مقدار نمکی را که از خوارکی های دیگر دریافت میکنیم را کنترل کنیم و استفاده زیاد از آن مواد غذایی مقدار زیادی نمک را به بدن ما میرساند.بهتر است مواد غذایی را انتخاب کنیم که در نشان سیب سلامت آنها رنگ سبز و زرد بیشتری وجود داشته باشد.

سهم بندی مواد غذایی

در یک رژیم غذایی میزان دریافت مواد غذایی مورد نیاز بدن باید به اندازه کافی دریافت شود. و یک تعادلی بین همه مواد غذایی باشد.
در هر وعده غذایی یک سری از مواد مغذی و معدنی بیشتر است و در تعدادی از آنها کمتر است. باید در طی یک روز بین همه مواد مغذی و معدنی یک تعادل حفظ شود که رژیم سالم و موثری داشته باشیم. در حالت کلی این سوال که غذای سالم چیست را میتوان اینطور توضیح داد تعادل بین مقدار کافی مواد معدنی و غذایی و ویتامین های آن.

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

همیشه نزدیکتر

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0