عرضه داروهای ضدبارداری در سوپرمارکت‌ها!

عرضه داروهای ضدبارداری در سوپرمارکت‌ها

صالح قاسمی، پژوهشگر و دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی تهران نیوز اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین وارد کننده داروهای پیشگیری از بارداری در خاورمیانه است که متاسفانه الگوی درستی هم برای استفاده از این داروها و لوازم در ایران وجود ندارد.

وی گفت:

در بسیاری از کشورها لوازم و داروهای پیشگیری از بارداری به‌دستور پزشک تجویز می‌شود ،

اما در کشور ما این لوازم و داروها به وفور و با حداقل قیمت در اماکن غیرمرتبط مثل دکه‌های روزنامه فروشی،

سوپرمارکت‌ها و بسیاری از مکان‌های دیگری به فروش می‌رسد.

دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت با طرح این سئوال که چرا در اوج تحریم‌ها از اوایل انقلاب تاکنون واردات لوازم پیشگیری تحریم نبوده و همیشه آزادانه وارد کشور می‌شد؟

عنوان کرد: چرا نباید این موضوع مدیریت شود؟

چرا فکر نکردیم در همه چیز ما را تحریم کردند اما در این خصوص تحریم نکردند؟

واردات لوازم پیشگیری به این کشور  آزاد بوده و خواهد بود و باکمترین هزینه این لوازم در کشور به فروش می‌رسد؛ ای کاش یک‌بار مدیران ارشد نظام به این سئوال جواب می‌دادند.

چرا وقتی برخی از دانشمندان و متخصصان کشور ما وارد پروژه کنترل جمعیت می‌شوند و اقداماتی را در این خصوص انجام می‌دهند بلافاصله به آن‌ها جوایز جهانی داده می‌شود،

اما در موضوع هسته‌ای، علوم بیولوژیک و غیره که جوانان این کشور کارهای بزرگی انجام دادند جایزه‌ای تعلق نمی‌گیرد.

قاسمی، پروژه کنترل جمعیت در نیجریه را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد:

پروژه کنترل جمعیت در نجیریه بیسار پیچیده است و به این‌گونه تعبیه شده که، حدود دو سه سال اخیر تمرکز در نیجریه زیاد شده و همان‌طور که مطلع هستید اخبار مختلفی از این کشور به گوش می‌رسد،

طی مطالعاتی که بنده داشتم، جمعیت نیجریه هم‌اکنون حدود ۱۹۵ میلیون نفر است که ۵۵ درصد آن مسلمان و ۴۵ درصد دیگر  مسیحی و سایر ادیان تشکیل می‌دهد.

از ۵۵ درصد مسلمان به‌واسطه فعالیت شیخ زکزاکی حداقل ۱۵ درصد به شیعه با تفکر انقلاب اسلامی گرایش پیدا کردند،

همچنین به‌واسطه فعالیت‌های اربعین و اشخاصی مانند شیخ زکزاکی گرایش اهل سنت و مسیحیان به سمت شیعه بیش‌تر شده است،

حال نکته مهم این‌جاست که نرخ رشد جمعیت نیجریه ۳.۲ درصد و نرخ باروی ۵.۷ فررند برای هر زن است و از نظر جمعیتی هفتمین کشور جهان و پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا است و دارای بالاترین منابع نفتی و منابع معدنی می‌باشد،

طبق تحقیقات صورت گرفته در یک بازه ۳۰ ساله جمعیت نیجریه  از ۱۹۵ به ۳۹۰ میلیون نفر خواهد رسید که از نظر جمعیتی با چهار پله سعود به رتبه سوم جهان خواهد رسید.

طی تحیقیات اندیشکده رند اگر رشد جمعیت شیعه به همین روند ادامه پیدا کند طی چند سال آینده در این کشور شاهد یک انقلاب اسلامی شیعه دیگری خواهیم بود ،

آیا برای نظام سلطه این موضوع قابل تحمل است، به همین دلیل سعی کردند به اجتماعات شیعه حمله کنند،

شیخ زکزاکی را دستگیر کردن و مورد آزار و اذیت قرار دادند، یک جریان افراطی اسلامی به نام بوکوحرام را در آنجا وارد کردند و  کشتارهای عجیب و بدی انجام داد تا چهره اسلام را مخدوش کند.

دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت در پایان تصریح کرد:

آقای برژن اسکیر در  خصوص جمعیت ایران می‌گوید، من به سیاست‌مداران کشورم توصیه کردم از هرگونه حمله پیش‌دستانه به تاسیسات هسته‌ای ایران اجتناب کنید چراکه آمارهای جمعیتی ابدا به نفع رژیم کنونی ایران نیست.

منبع:تهران نیوز

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟ و راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *