روش های نگهداری آبلیمو خانگی

در فصل چیدن لیمو باز هم بازار آبگیری از لیمو، به عنوان یک کالای مهم و اساسی در آشپزخانه ها و سبد مصرفی خانواده ها داغ شده و شبهات همیشگی مجددا بر زبان ها افتاده است.

عده ای از کارشناسان براین باورند: تولید آبلیموهای خانگی به دلیل رعایت نکردن نکات مهم بهداشتی در هنگام آبگیری و همچنین برای نگهداری، مناسب نیستند.

از طرفی شائبه های همیشگی در مورد چگونگی تولید آبلیموهای صنعتی و ترکیبات استفاده شده، این کالا را تحت الشعاع قرار داده است

مصرف آبلیمو خانگی بسیار مطمئن تر از مصرف آبلیمو های صنعتی است که احتمال ناخالص بودن و استفاده از مواد غیر مجاز در آن زیاد وجود دارد.

البته راههای تشخیص آبلیمو طبیعی وجود دارد که به راحتی می توان آبلیمو طبیعی را  تشخیص داد. (در صورت علاقه به این موضوع لینک آبی را فشار دهید) .

اما هنگامی که آبلیمو خانگی تولید میشود، با رعایت چند نکته می توان تاریخ مصرف آن را بالا برد و با خیال راحتی در دراز مدت مصرف کرد

آبلیمو خانگی نکاتی در مورد نگهداری

لیمو را حرارت دهید

لیمو را پیش از آبگیری، کمی حرارت دهید و برای پیشگیری از کپک زدن آب‌لیمو، آن‌ها را خوب خشک کنید.

 آبلیمو را در جای تاریک نگهداری کنیم

از آنجا که امکان اکسیده شدن روغن موجود در پوست لیمو در صورت تهیه آب‌لیموی خانگی هم وجود دارد، باید آب‌لیمو را پس از صاف کردن،

حتماً در یخچال و جای تاریک قرار دهید، مثلاً می‌توانید دور شیشه آب‌لیمو را یک ورق آلومینیوم بپیچید تا محیط نگهداری آن تاریک شود و یا از ظروف شیشه ای تیره رنگ استفاده نمایید.

استفاده از ظروف شیشه ای

از آنجاییکه در آبلیمو ، اسید موجود می باشد ، بهترین جنس برای نگهداری آنها ، ظروف شیشه ای می باشند .

زمان مصرف آبلیمو

همچنین حداکثر ظرف مدت یک ماه آب‌لیمو را مصرف کنید. نور و گرما می‌توانند به سادگی باعث اکسیده شدن روغن‌های موجود در آبلیمو و نامطلوب شدن رنگ و طعم آن شوند.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *