روش های نگهداری آبلیمو خانگی

نگهداری آبلیمو خانگی 

در فصل چیدن لیمو باز هم بازار آبگیری از لیمو، به عنوان یک کالای مهم و اساسی در آشپزخانه ها و سبد مصرفی خانواده ها داغ شده و شبهات همیشگی مجددا بر زبان ها افتاده است . عده ای از کارشناسان براین باورند که تولید آبلیموهای خانگی به دلیل رعایت نکردن نکات مهم بهداشتی در هنگام آبگیری و همچنین برای نگهداری، مناسب نیستند.

از طرفی شائبه های همیشگی در مورد چگونگی تولید آبلیموهای صنعتی و ترکیبات استفاده شده، این کالا را تحت الشعاع قرار داده است. مصرف آبلیمو خانگی بسیار مطمئن تر از مصرف آبلیمو های صنعتی است که احتمال ناخالص بودن و استفاده از مواد غیر مجاز در آن زیاد وجود دارد

البته راههای تشخیص آبلیمو طبیعی وجود دارد که به راحتی می توان آبلیمو طبیعی را  تشخیص داد. اما هنگامی که آبلیمو خانگی تولید میشود با رعایت چند نکته می توان تاریخ مصرف آن را بالا برد و با خیال راحتی در دراز مدت مصرف کرد.

آبلیمو خانگی نکاتی در مورد نگهداری آبلیمو خانگی

لیمو را حرارت دهید

لیمو را پیش از گرفتن آب آن، کمی حرارت دهید و برای پیشگیری از کپک زدن آب‌لیمو، آن‌ها را خوب خشک کنید.

 نگهداری آبلیمو خانگی در جای تاریک

از آنجا که امکان اکسیده شدن روغن موجود در پوست لیمو در صورت تهیه آب‌لیموی خانگی هم وجود دارد، باید آب‌لیمو را پس از صاف کردن، حتماً در یخچال و جای تاریک قرار دهید، مثلاً می‌توانید دور شیشه آب‌لیمو را یک ورق آلومینیوم بپیچید تا محیط نگهداری آن تاریک شود و یا از ظروف شیشه ای تیره رنگ استفاده نمایید.

استفاده از ظروف شیشه ای

از آنجاییکه در آبلیمو ، اسید موجود می باشد ، بهترین جنس برای نگهداری آنها ، ظروف شیشه ای می باشند .

زمان مصرف آبلیمو

همچنین حداکثر ظرف مدت یک ماه آب‌لیمو را مصرف کنید. نور و گرما می‌توانند به سادگی باعث اکسیده شدن روغن‌های موجود در آبلیمو و نامطلوب شدن رنگ و طعم آن شوند.

فقط یک قدم با سوپرمارکت فاصله دارید، تنها کافیست بر روی این لینک کلیک کرده و اپلیکیشن آسان بسان را نصب کنید.

 

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0