درمان طبیعی جوش صورت

جوش یک مشکل پوستی است که در اثر تجمع چربی در بخش های مختلف بدن از جمله صورت , قفسه سینه, شانه, گردن و… به صورت جوش های سریاه , جوش سر سفید و… رخ می دهد. برخی جوش ها در دوران نوجوانی که معروف به جوش غرور جوانی هستند نمایان می شوند. اما به طور کلی عواملی هستند که پایه واساس جوش صورت به شمار میروند که از بین آنها اصلی ترین شان هورمون ها و اختلالات آنها ، مصرف داروهای خواص که حاوی آندروژن و.. هستند ، داشتن رژیم غذایی نامناسب حاوی چربی و فست فودها ، استفاده از لوازم آرایشی چرب و نامناسب و بدتر از تمام این عوامل استرس به وجود آورنده جوش صورت هستند. اگر می‌خواهید بدانید چطور می‌توان درمان طبیعی جوش صورت را انجام داد روشهای زیر را مطالعه کنید.

درمان-طبیعی-جوش-صورت

 چند روش درمان طبیعی جوش صورت :

یخ :

اولین درمان سریع جوش یخ است. برای جوشی که هنوز به طور کامل عفونی نشده است، استفاده از یخ به کاهش التهاب کمک می‌کند و غدد چربی را تشویق می‌کند منقبض شده و چربی اضافه و میکروب‌های درون آن را از آن بخش پوست بیرون برانند

عسل :

حتما با خواص عسل آشنا هستید.

عسل به عنوان ماده‌ای با خواص ضدعفونی‌کننده شناخته می‌شود و به از بین بردن عوامل میکروبی اطراف غدد چربی کمک می‌کند. وقتی میکروب‌ها کاهش پیدا می‌کنند سرعت بهبودی افزایش پیدا می‌کند

آبلیمو :

راه معجزه‌آسای دیگر برای خلاصی از جوش استفاده از آبلیموی تازه گرفته شده است.

آبلیمو به عنوان میکروب‌کش ارگانیسم‌های میکروسکوپی دخیل در ایجاد جوش را می‌کشد و علاوه بر این با خاصیت جمع‌کنندگی‌ای که دارد باعث می‌شود چربی‌های تجمع یافته بیرون رانده شوند.

روغن درخت چای :

روغن درخت چای درمان‌کننده‌ی حیرت‌انگیزی برای جوش‌های پوستی است.

روغن درخت چای با خاصیت ضدباکتریایی به جنگ میکروب‌هایی می‌رود که مشکلات پوستی ایجاد می‌کنند و به دلیل خواص تسکین‌بخشی که دارد، قرمزی و وخامت جوش‌ها را کاهش می‌دهد. این روغن همچنین با خشک کردن جوش‌ها و کمودون‌های سرسفید آنها را بهبود می‌دهد.

سیر :

اگر با بوی سیر مشکلی ندارید از این گیاه میتوانید به عنوان یک راه طبیعی درمان جوش صورت استفاده کنید. سیر دارای خواص اثبات شده‌ی قوی آنتی باکتریال ، تقویت سلولی و ضدویروس است و به عوامل بیماری‌زای مسری حمله‌ می‌کند.  سیر خام در طب قدیمی هند، آیوروِدا، یکی از بهترین درمان‌ها برای جوش‌های رسیده برشمرده می‌شود و طبیبان آیورودا بر سر خواص سیر در درمان جای جوش‌ها و همچنین در جلوگیری از عود مجدد جوش اتفاق نظردارند.

روغن زیتون  :

روغن زیتون حاوی ویتامین، آنتی‌اکسیدان و آهن است.

این روغن به دلیل خاصیت تسکین‌دهندگی پوست به ترمیم جای جوش کمک می‌کند. از این روغن به عنوان یک ضدآفتاب طبیعی هم میتواند استفادده کرد.

و درجاهایی که UV کنترل شده و پایینی دارند از ضدآفتابهای معمولی بهتر است.

سرکه سیب :

سرکه سیب هم به یکی از درمانگرهای طبیعی جوش صورت است به طوری که ph صورت را کنترل میکند.

مصرف چای سبز :

چای سبز به عنوان یک آنتی اکسیدان و چربی سوز قوی برای سلامتی مفید است و با کنترل چربی خون میتواند تا حدودی جوش های صورت را کنترل کند . مصرف چای سبز باید کنترل شده باشد.

ماست :

ماست یک ماده پروبیوتیک طبیعی است که علاوه بر کنترل Ph پوست به عنوان یک ماسک طبیعی هم برای کنترل چروک و چربی پوست بسیار مناسب است .

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟ و راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

منابع

http://www.rd.com/health/beauty/home-remedies-for-acne/

https://bellatory.com/skin/homemade-mask-for-acne

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *