خوراکی‌هایی که آسم را تشدید می‌کنند، چاقی، آسم را بدتر می‌کند

موادی همچون تخم مرغ، گندم، ماهی، آجیل و بادام، شیر و سویا که حساسیت زا هستند، آسم را تشدید می کنند و فرد مبتلا به آسم برای مصرف آنها باید با پزشک مشورت کند. در ادامه برای کسانی که به درمان آسم فکر می کنند راهکارهای مفیدی ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سارا صرافی زاده با بیان اینکه آسم دوسوم از افراد ارثی است، افزود:

در این افراد سابقه آسم در خانواده بیمار وجود دارد. افرادی که مبتلا به آسم هستند شش هایشان تحریک پذیرتر است و محرک ها بر روی شان به آسانی اثر می گذارد که علت آن می تواند، کاهش سیستم ایمنی بدن شان در مقابله با آلرژن ها و مواردی که در محیط هستند مثل عفونت های قارچی باشد.

وی با بیان اینکه آسم یک شرایط التهاب زاست که در شش ها به وجود می آید، ادامه داد:

مصرف و وجود آنتی اکسیدان ها در بدن می تواند آثار مثبتی در بهبود و درمان آسم داشته باشد. تغذیه با شیر مادر هم در کنترل و درمان آسم بسیار موثر خواهد بود.

آسم

این دکترای تغذیه در ادامه بیان کرد:

عفونت قارچی بیش تر در فضاهایی همچون خانه های قدیمی، خانه هایی که آفتاب نمی بینند، خانه هایی که نمناک و مرطوب هستند، دیده می شود و وجود دارد. قارچ ها ممکن است از فردی به فرد دیگر منتقل شود یا از طریق خوردن غذایی که به قارچ آغشته شده است، وارد بدن شود.

وی با بیان اینکه موادی همچون تخم مرغ، گندم، ماهی، آجیل و بادام، شیر و سویا که حساسیت زا هستند، آسم را تشدید می کنند، گفت:

اما اینکه فرد مبتلا به آسم می تواند این مواد را مصرف کند یا خیر؟ باید به صورت فردی بررسی شود. یعنی باید بیمار به متخصص تغذیه مراجعه کند و تشخیص داده شود از چه موادی می تواند استفاده کند و از چه میوادی نمی تواند استفاده کند.

وی در خصوص رژیم غذایی مناسب برای کسانی که آسم دارند، گفت:

بین آسم و سطح ویتامین e ، c ، سلنیو، میوه جات، چربی های غیراشباع و ویتامین d رابطه معنا داری وجود دارد. تغذیه انحصاری با شیر مادر برای مدت حداکثر شش ماه توانایی معجزه آسایی به بچه می دهد. همچنین بالا بودن سطح ویتامین d مادر باردار در آینده بچه بسیار موثر است.

برای افرادی که آسم دارند توصیه می کنیم مصرف ویتامین c و امگا سه چون ضدالتهاب هستند از خواصش بهره مند شوند.

این دکترای تغذیه با بیان اینکه تخم مرغ، آجیل، ماهی، گندم و … از موارد حساسیت زا هستند که علت آن فعال نبودن برخی از آنزیم ها در و یا دلایل ژنتیکی دارد، افزود:

مصرف قهوه به افرادی که آسم دارند بسیار توصیه می شود و در درمان آسم بسیار موثر است.

زیرا اثر مثبتی بر روی ماهیچه های تنفسی فرد می گذارد. کاکائو هم باعث خون رسانی به مغز می شود و در نتیجه سرفه ها را کاهش می دهد.

وی با تاکید بر اینکه خیلی اوقات افراد به گرده افشانی گل ها، حساسیت پیدا می کنند و یا زمان هایی که ذرات معلق در هوا هستند، ادامه داد:

برخی از افراد نیز نسبت یه یکسری از میوه ها و غذاها ممکن است حساسیت زا شوند و شرایطشان نامناسب شود.

علت این موارد، مصرف موادی است که باید مصرف شود و نمی شود مثل تخم مرغ، امگا سه، زردچوبه و آنتی اکسیدان ها مثل ویتامین ها؛

مصرف کلم بروکلی، پرتقال، گریپ فروت، کیوی، گوجه فرنگی، و به طوری کلی خانواده کلم برای وجود ویتامین c ، مصرفشان توصیه می شود.

مصرف نوشابه هم خوب است؛ ولی زیاد توصیه نمی شود. افرادی که از ماساژ استفاده می کنند به خاطر آرامشی که به دست می آورند، کارایی ریه هایشان بهتر می شود.

وی تصریح کرد:

رایحه های غذایی هم می تواند تحریک پذیر و عاملی باشد برای سرفه و تنگی نفس افراد؛

در اولین مرحله برای اینکه این شرایط بدتر نشود توصیه می شود افرادی که شرایط نامناسب ریوی دارند در برابر عوامل آلرژن هوا قرار نگیرند و در مواردی از کورتون استفاده می کنند تا سیستم بدنش سرکوب شود و واکنش نشان ندهد.

اولین گام از نظر تغذیه استفاده از مواد غذایی دارای ویتامین ها و مواد که در قالب غذا موثر است.

این دکترای تغذیه در گفتگو با رادیو سلامت ، با بیان اینکه افرادی که آسم دارند از پرخوری پرهیز کنند، اظهارداشت:

زیرا مصرف غذای زیاد و پرکردن معده باعث رفلاکس معده می شود و این حالت برای افرادی که آسم دارد مضر است.

این افراد، نباید در معرض عفونت قرار بگیرند. مصرف ویتامین c و مصرف ویتامین ب ٦، مصرف ویتامین e، سلنیوم،ا مگا سه، و منیزیم به صورت مکمل می تواند تاثیر خوبی در کنترل بیماری داشته باشد.

تمامی این موارد باید توسط متخصص تغذیه یا پزشک فرد اجازه داده شود تا تداخل غذایی و دارویی نداشته باشد. افراد مبتلا به آسم باید بدن خود را قوی و وزن خود را کنترل کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

 

فقط یک قدم با سوپرمارکت فاصله دارید، تنها کافیست بر روی این لینک کلیک کرده و اپلیکیشن آسان بسان را نصب کنید.

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0