جلوگیری از نیش پشه به ۹ روش خانگی

جلوگیری از نیش پشه راه بهتری از درمان آن است. با شروع فصل گرما هجوم پشه ها آغاز میشود. نیش پشه ها می تواند در بعضی شرایط خطرناک باشد . مثلا هنگامی که بیماریهای ویروسی که از طریق خون منتقل میشوند یا برای افراد در معرض خطر مثل زنان باردار و کودکان علاوه بر آن نیش پشه باعث خارش و التهاب در سطح پوست میشود .که میتوان با روشهای ساده زیر جلوی آنرا گرفت.

لیمو اکالیپتوس

استفاده از روغن لیمو اکالیپتوس و مالش آن به سطح پوست در معرض نیش پشه تا ۱۲ ساعت از حمله پشه ها جلوگیری کنید. این روش یک روش کاملا موثر و طبیعی است که با خیلی از پوست ها سازگار است. اگر پوست شما حساس است یا آلرژی دارید بهتر است قبل از استفاده ابتدا یک قطره از این محلول را برروی پوست خود تست کنید.

روغن نارگیل

بیشتر مردم تاثیر این روغن را بر روی گربه ها میدانند . اما این روغن برای دفع پشه ها بسیار موثر است. این روغن را باید مثل عود دود کنید یا از آن مایع شمع درست کنید . بوی این روغن گربه ها را فراری میدهد اما تحقیقات جدید نشان داده است که یک روش موثر برای دفع پشه هاست.

عرق اسطوخودس

اسطوخودس یک گل معطر است با رایحه ی نسبتا ملایم . استفاده از عرق اسطوخودس و مالش آن به پوست یا اسپری آن در سطح اتاق پشه ها را میتوان دفع کرد. نیاز به گفتن نیست که اگر آلرژی دارید قبل از استفاده یک قطره از آن را بر روی پوست خود تست کنید .

مقابله با حشرات موذی

عرق دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در ایران و آسیاست . عرق دارچین هم تقریبا به راحتی از بازار میتوان تهیه کرد. بوی نسبتا قوی دارچین باعث دفع پشه ها میوشد. عرق دارچین بیش از یک دافع پشه ها است ، و توانایی کشتن تخم پشه هم دارد .  اسپری عرق دارچین در جایی که ممکن است تخم پشه ها باشد میتوانید . تخمها را قبل از به بلوغ رسیدن نابود کنید .

عرق آویشن

عرق آویشن تا ۹۰ دقیقه اثر دارد تا ۸۵% حملات پشه ها را میتواند دفع کند.

استفاده از پنکه

ایجاد یک جریان هوا میتوند پشه ها دفع کند . روشن کردن پنکه سقفی را رومیزی که باعث گردش هوا در اتاق میشود باعث میشود که پشه ها از آن ناحیه دور شوند .

از بین بردن آبهای راکد

استخر ، حوض یا حوضچه های کودک یا چاله های آبگیر جای مناسبی برای تجمع و تخم گذاری پشه هاست ، با خشک کردن آنها تا حدود زیادی از تجمع پشه ها میتوانید بکاهید .

جلوگیری از نیش پشه با سیر

سیر شاید برای خیلی ها آخرین راه حل باشد. قطعه قطعه کردن سیر و گذاشتن مقدار نسبتا زیادی از آن در جاهای مختلف اتاق ، یا مالید آن به پوست یک روش موثر برای دفع پشه هاست .

لوسیون های Before Bite

لوسیون های موجود در بازار که در داروخانه ها بدون نسخه به فروش میرسند . که به لوسیون های Before Bite یا قبل از گزش معروف هستند . هم یک روش شیمایی ارزان برای جلوگیر از نیش پشه هاست.

خطرات احتمالی

همانطور که در بالا ذکر شد اگر پوست حساس دارید یا آلرژی دارید بهتر است، قبل از استفاده از هرکدام از این راه حلها ابتدا مقدار کمی از آن را امتحان کنید.

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0