امروزه انواع چای مختلفی از لحاظ بسته بندی، دانه بندی، مدل فن آوری داریم. تشخیص چای خوب کاری سختی نیست. با چند روش ساده به راحتی میتوانید در خانه به کیفیت چای پی ببرید.

چندین نوع چای در بازار وجود دارد، مثل چای ماسالا، چای سبز، چای ترش، چای سرد و چندین دمنوش دیگر، در اینجا فقط تشخیص چای سیاه مورد بررسی قرار گرفته است، و منظور از چای، چای سیاه است.

( زمان تقریبی مطالعه این متن ۱ دقیقه )

چای

چند روشهای ساده برای تشخیص چای خوب

چای درشت باشد 

یکی از ویژگی های چای خوب درشت بودن چای است. چای خشک در دست بگیرید و با یک نگاه به درشت یا ریز بودن چای دقت کنید. هرچقدر چای درشت تر باشد از کیفیت بالا تری بر خوردار است.

چای ریز، رنگ و مزه متفاوت از یک چای خوب و زیبا را تشکیل خواهد داد که ممکن است چندان مورد استقبال قرار نگیرد.

چای را داخل آب سرد بریزید 

تنها کافیست مقداری چای خشک را داخل آب سرد بریزید. یک چای یا کیفیت با آب سرد شروع به رنگ دادن نمی کند، یا این مورد ملموس و قابل توجه نیست، زمان میبرد تا این اتفاق بیفتد ولی یک چای رنگ شده پس از مدت کوتاهی در یک آب سرد شروع به رنگ دادن می کند.

رنگ چای خوب تغییر نمی کند

مورد بعدی آزمایش آن پس از دم کردن است. باید بدانید یک چای با کیفیت به هیچ وجه حتی ساعتی پس از دم کشیدن رنگ زیبای خود را از دست نمی دهد .

بوی چای 

بوی چای همانند برنج یک مشخصه مهم برای چای است. قبل از تهیه چای حتما مقداری از آن را در مشت بگیرید و آن را بو کنید عطر و بوی چای ایرانی کاملا متمایز از چای های بی کیفیت است. به راحتی می تواند مورد توجه قرار گیرد، متاسفانه عطر ها و اسانس هایی که اضافه میشود این کار را کمی سخت می کند.

رنگ چای 

یک چای خوب رنگ سیاه و مشکی دارد که این مورد هم تا حدودی به شما برای تشخیص چای خوب کمک کند. هرچقدر چای سیاه تر باشد از کیفیت بیشتر ان محصول خبر می دهد.

چای خوب دیر دم است

یکی از راهکارهای تشخیص چای خوب مدت زمان دم‌کردن آن است به طوری که دم کردن چای خوب تنها ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

چای طبیعی تقریبا قرمز است

چای طبیعی در حالت طبیعی رنگ نزدیک به قرمزی دارد. اگر به چای هیچ افزودنی اضافه نشود رنگ، بو و مزه خوبی داشته و بی‌ ضرر است اما اضافه کردن رنگ و عطری کردن آن به شکلی که بوی تند و رنگ قرمز پررنگ پیدا کند، مضر می‌ شود. چای طبیعی در مدت کوتاه رنگ غلیظی پیدا نمی‌کند.

مطمئنا چای طبیعی بدون رنگ و بوی اضافه شده سالم ‌تر و بهتر است.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *