تشخیص برنج خوب از انواع بی کیفیت که توسط افراد سود جو در کیسه های برنج مرغوب ایرانی عرضه می شود مشکل است. همیشه این سوال مطرح است که چه معیارهایی برای خرید برنج مرغوب وجود دارد .

معیار انتخاب برنج مرغوب دانه بلند بودن یا عطر و طعم و مغذی بودن آن است.

کارشناسان می گویند برنج های خارجی به دلیل شیوه تولید آنها به صورت نیم پخت (پاربویل) و ساخت مصنوعی (مانند ساخت ماکارونی) نسبت به برنج داخلی قد میکشد، کاملا هم اندازه بدون شکستگی هستند که تنها خاصیت این نوع برنج می باشد.

در حالی که برنج مرغوب علاوه بر داشتن اندازه مناسب بوی بسیار مطبوعی دارد . در هنگام پخت می توان بوی آن را احساس کرد.

ما سعی می کنیم چند راه تشخیص برنج خوب از برنج نا مرغوب و تقلبی به شما معرفی کنیم، تا بهترین برنج را به سفره غدایی خانواده تان اضافه کنید.

نشانه های برنج مرغوب ایرانی

دانه برنج هر چه خشک‌تر و سفت‌تر باشد بهتر است، زیرا با جذب سریع آب هنگام پخت، حجیم‌تر می‌شود.

هر چه از تاریخ برداشت آن بیشتر گذشته و بهتر نگهداری شده باشد، بر کیفیت آن افزوده می‌شود. برنج کپک ‌زده یا خُرد شده نباشد، بوی نامطبوع کهنگی و ماندگی از آن به مشام نرسد.

دانه برنج نباید خیلی سفید، خیلی زرد، شفاف، دودی یا ترک خورده باشد. برنج خوب رنگ بلوری مات و عاج‌مانند دارد و معمولا باریک و قلمی است، اما طعم و بوی مطبوعش پس از پخت، خیلی مهم‌تر از باریکی و بلندی آن است.

برنج خوب باید یکدست باشد نه مخلوطی از دانه‌های چاق و لاغر، زرد و سفید، کوتاه و بلند یا ریز و درشت.

برنج خوب رنگ بلوری مات و عاج‌مانند دارد و معمولا باریک و قلمی است، اما طعم و بوی مطبوعش پس از پخت، خیلی مهم‌تر از باریکی و بلندی آن است.

یک راه تشخیص برنج خوب سنتی، خرد کردن تعدادی از دانه‌ها زیر دندان است. برنجی که به سختی خرد شود، نشانه خشکی بیشتر و کیفیت بهتر است.

یکی از روش‌های درک میزان عطر برنج، دمیدن هوای گرم یا «‌ها کردن» روی مقداری از دانه‌هاست. به منظور رعایت بهداشت دقت کنید که دانه‌های آمیخته با هوای دمیده از دهان را مجددا درون کیسه یا ظرف نریزید.

با روش هایی که در ادامه به آنها اشاره می شود می توان این برنج های تقلبی را شناسایی کرد.

آزمون هاون

مقداری از دانه های برنج را در هاون بکوبید. سپس نگاه دقیقی به آن چه در هاون وجود دارد، داشته باشید. اگر پودری سفید رنگ و یک دست شکل گرفته است به معنای ارگانیک بودن برنج است.

اما اگر لکه ای زرد رنگ را مشاهده می کنید با برنج مصنوعی مواجه هستید. شاید این راه تشخیص برنج خوب کم هزینه باشد ولی باید توجه داشته باشیم که در فروشگاه چنین امکاناتی وجود ندارد.

آزمون آتش

تشخص برنج خوب از برنج الیافی از طریق آزمون آتش، تمام آن چه باید در این آزمایش انجام دهید آتش زدن چند دانه برنج است.

اگر دانه ها شعله‌ور شوند به معنای مصنوعی بودن برنج است، یعنی برنج  الیافی (برنج پلاستکی) است.

آزمون آب

تشخیص برنج خوب ارگانیک از برنجهای ترایاخته ایی.  یک قاشق غذاخوری برنج را درون یک لیوان آب بریزید. اگر دانه های برنج ته نشین شوند به معنای ارگانیک بودن برنج است.

آزمایش-راه-تشخیص-برنج-خوب

آزمون کپک

یک مشت برنج را در آب بپزید. سپس، برنج را درون یک ظرف پلاستیکی ریخته و آن را در برابر نور خورشید به مدت چند روز رها کنید.

اگر برنج طبیعی باشد شاهد کپک زدن آن خواهید بود، در غیر این صورت برنج مصنوعی است.

یک نمونه از کارگاه های تولید برنج مصنوعی را در فیلم زیر مشاهده کنید.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *