چه پودر ماشین لباسشویی را بخریم

 بهترین پودر ماشین لباسشویی کدام است ؟ مدتهاست که انواع پودر در ایران تولید می­شود. در سالهای اخیر رقابت در این بخش بین برندهای مختلف زیاد شده است. شاید لازم باشد که کارخانه های تولید کننده پودر های دسته بندی دقیقتری نسبت به محصولات خود ارائه دهند.

ما در این مقاله سعی میکنیم راه های تشخیص بهترین پودر ماشین لباسشویی را به شما معرفی کنیم .

متاسفانه شرکتهای تولید کننده  بیشتر از اینکه به دنبال ارائه اطلاعات کاربردی از محصولات خود باشند ، به دنبال ارائه کلمات جذابتر بر روی بسته بندی های خود هستند. امروزه شاهد هستیم ، شرکتهای تولیدی از جملاتی مثل ” آنزیم ” ، ” فعال در آب سرد ” ، ” قدرت پاک کنندگی زیاد ” ، ” کف زیاد ” ، ” کف کنترل شده ” استفاده میکنند . که این کلید واژه ­ها هیچکدام راهنمایی درستی برای مصرف کننده نهایی نیست ، که مناسبترین و بهترین پودر ماشین لباسشویی را انتخاب کنند.

در حالت کلی ما می توانیم  پودر ماشین لباسشویی را می توان از لحاظ کاربرد به سه دسته عمده تقسیم کرد :

 • پودر ماشین لباسشویی مناسب برای البسه و پارچه های رنگی
 • پودر ماشین لباسشویی مناسب برای البسه و پارچه های سفید
 • پودر ماشین لباسشویی مناسب برای البسه کودک

اگر به دنبال برند خاصی هستید که کیفیت آنرا بدانید احتمالا مجموعه مقالات مقایسه پودر ماشین لباسشویی برایتان مناسب است

 پودر های مناسب پوشاک و منسوجات رنگی :

قدرت پاک کنندگی این دسته از نوع پودرها به طوری کنترل شده است که به رنگ پارچه صدمه وارد نمیکند. در عین حال لکه ها و چرک پارچه را از بین می برد. پودرهای که غیر استاندار یا به عبارت دیگر ضعیف تر هستند دو اشکال بوجود می آورند. یا به رنگ پارچه صدمه می زنند و یا قدرت پاک کنندگی پایینی دارند. در حالت بدتر باعث صدمه زدن به پارچه و باعث پوسیدگی پوشاک میشود . پودری که استانداردهای مکفی برای تولید را ندارند در بلند مدت باعث پوسیدگی پوشاک می شوند. به همین دلایل تشخیص بهترین پودر ماشین لباسشویی در زدندگی روزمره مهم میشود.

گاهی عدم اطلاع از پودر ماشین لباسشویی باعث میشود، به اشتباه برای پوشاک رنگی از پودر ویژه ی البسه سفید استفاده کنند.  این کار باعث صدمه زدن به رنگ پارچه میشود ، و باعث این است که البسه زودتر از حد معمول فرسوده و رنگ رو رفته بشود. برای تشخیص بهترین پودر ماشین لباسشویی برای پوشاک رنگی میتوان از چند نکته زیر استفاده کرد.

 • از برندهای شناخته شده ترجیحا تحت لیسانس استفاده شود
 • برندهای خارجی کلمه color یا colour بر روی بسته بندی قید شده است .
 • برندهای خارجی که در ایران تولید میشوند معمولا واژه “کالر” بر روی آنها قید نشده است ولی در یک عکس یا طرح گرافیگی که چند پارچه رنگی روی هم به صورت تا شده  و یا کسانی که البسه رنگی پوشیده اند قرارگرفته است و روی جعبه از گلهای رنگی استفاده میکنند ، مشخص شده است (شکل الف )این پودر برای لباس های رنگی است.
 • برندهای داخلی که دارای کیفیت مناسبی هستند به راحتی بر روی بسته بندی واژه ” برای لباسهای رنگی ” قید شده است.

مناسبترین-پودر-ماشین-لباسشویی

شکل الف – علامت نشان دهنده پودر لباسشویی ویژه البسه رنگی

بهترین پودر لباسشویی ویژه البسه رنگی را نمی توان به قاطعیت معرفی کرد. خیلی از عوامل مثل سختی آب ، تعداد دفعات شستشو ، استفاده از مقیاس صحیح از پودر ، نوع ماشین لباسشویی و خیلی عوامل دیگر در آن موثر است .به عنوان مثال ممکن است که یک پودر با آب سخت بهتر کار کند و دیگری با آب گرم .

پودر ماشین لباسشویی مناسب برای پارچه های سفید :

پودرهای ویژه پارچه های سفید دارای قدرت پاک کنندگی بیشتری هستند . این مدل از پودرها حالت درخشندگی ویژه­ایی به البسه سفید میدهند . تفاوت شستشو لباسهای سفید با این نوع پودر در دراز مدت روی تثبت رنگ سفید لباس مشخص میشود. لباسهای سفیدی که با پودرهای غیراستاندارد شسته میشوند به تدریج کدر میشوند و رنگ متمایل به زرد پیدا می­کنند . که علاوه بر ظاهری ناخوشایند باعث میشود مقداری باکتری و قارچ هم در الیاف باقی بماند به ویژه برای لباسهای زیر ، انتخاب بهترین پودر ماشین لباسشویی برای البسه سفید علاوه بر حفظ زیبایی لباس به عمر بیشتر آن هم منتهی میشود.

راه های تشخیص بهترین پودر ماشین لباسشویی ویژه لباسهای سفید

 • برندهای خارجی تولید شده در کشور سازنده کلمه white بر روی بسته بندی قید شده است
 • برندهای خارجی تولید شده در ایران معمولا کلمه “وایت” بر روی آنها قید نشده است ولی در یک عکس یا طرح گرافیگی که  یک  یا چند پارچه سفید روی هم به صورت تا شده قرارگرفته است ویا اشخاصی را نشان میدهد که البسه سفید پوشیده اند و یا روی جلب با گلهای سفید مشخص شده است (شکل ب )این نوع پودر برای لباس های سفید است.
 • برندهای داخلی با کیفیت مناست بر روی بسته بندی جمله ” برای لباسهای سفید ” و یا جمله ایی شبیه به این را قید می کنند.

پودر-ماشین-لباسشویی-خوب

شکل ب – علامت پودر ماشین لباسشویی ویژه لباسهای سفید

بهترین پودر ماشین لباسشویی برای لباسهای سفید هم همانند لباسهای رنگی به قطعیت نمی شود عنوان کرد . فاکتورهای زیادی دخالت دارند اما پیشنهاد ما دقت به موارد فوق است که خرید بهتری انجام شود.

پودر ماشین لباسشویی ویژه البسه کودک

این مدل از پودرها یا از خوردهای صابون مخصوص تهیه شده اند و یا مواد آلرژی زای کمتری دارند . همیچنین از مواد معطر کمتری در آنها استفاده شده است . خوشبختانه چند کارخانه معتبر در ایران بروی روی این محصول تمرکز کرده اند و محصولات خوبی تولید کرده اند. از همین رو راه را برای انتخاب بهترین پودر ماشین لباسشویی برای البسه کودک را راحت میکند.

راه های تشخیص پودر ماشین لباسشویی ویژه کودک

 • دقت به برند سازنده . معمولا بعضی از تولیدهای بی کیفیت با تقلید نام و آرم تجاری یک شرکت معتبر اقدام به تولید میکنند 
 • معمولا در این مدل پودر عکس یا گرافیکی از یک کودک بر روی بسته بندی درج شده است
 • درج عنوان “ویژه کودکان” یا جمله های مشابه به این

برای آگاهی از قیمت محصولات مرتبط و انتخاب بهترین پودر ماشین لباسشویی می توانید اپلیکیشن آسان بسان را  دانلود و نصب کنید.

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

دیدگاه (1)

  کریم
  مرداد ۱۹, ۱۳۹۶-۱:۰۷ ق٫ظ

  اخرش متوجه نشدم خیلی طولانی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0