بهترین ماءالشعیر

آبجو یا ماءالشعیر یک نوشیدنی بسیار قدیمی است که قدمت آن به مصر باستان می رسد. این نوشیدنی  امروزه در سرار دنیا در نوع های مختلفی مصرف می شود.

 ماءالشعیر از عصاره‌ مالت كه از جو خیسانده به دست می‌آید، به علت خیسانده شدن جو، سبب رشد مخمرهایی در آن می‌شود كه توانایی تولید برخی ویتامین‌های گروه ب را دارند.

در واقع ماءالشعیر دارای درصد بسیار زیادی آب، مقداری قند مالتوز و دسته‌ای از ویتامین‌های گروه ب است.

اگر فرآیند تولید، طبیعی و مطلوب باشد ماءالشعیر یك نوشیدنی موثر است، اما اگر فرآیند تولید مطلوبی نداشته باشد،ممكن است حاوی الكل نیز باشد، تولیدكننده‌ها معمولا آنها را بدون الكل می‌كنند.

چطور از ماءالشعیر برای چاقی  استفاده کنیم؟

از آنجایی كه مالتوز و ویتامین‌های B باعث جذب بهتر مواد غذایی می‌شوند، مصرف زیاد ماءالشعیر در كنار مصرف مواد غذایی به جای آب می‌تواند به روند چاق شدن و جذب بهتر مواد غذایی كمك كند.

آبجو

بهترین ماءالشعیر برای نوشیدن کدامند؟

ماء الشعیر در حالت عادی مزه تلخ و در عین حال گرم و دلچسبی دارد. البته انواع طعم دار ماءالشعیر هم در بازار موجود است.

اکثر ما الشعیرها دارای مقادیر زیاد اسانس و گاز است که بیشتر شهرت و محبوبیت آنها به این دلیل است. میتوان گفت بهترین ماءالشعیر همان طعم کلاسیک و قدیمی آن است، چون فاقد اسانس ها و قند و مواد افزودنی دیگر است. قند موجود در آن همان قند طبیعی جو است.

از دیگر مشخصه های خوب یک ماءالشعیر رنگ طلایی و شفاف بودن و میزان زیاد کفی آن است، که در بالای لیوان می ایستد. وقتی یک ماءالشعیر با خلوص بالا را در داخل لیوان میریزید، از ۵۰ درصد ارتفاع لیوان را کف پر می کند.

همیشه سعی کنید ماءالشعیر ساده و بدون اسانس استفاده کنید.اگر شما جزء آن دسته از اشخاصی هستید که گاز ماءالشعیر اذیت تان میکند، کمی صبر کنید تا گاز آن کم شود ولی آن را تکان ندهید. این کار باعث کف کردن و خروج آن می شود.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *