ایران تنها کشور موفق در اجرای برچسب تغذیه ای بر روی مواد غذایی است

سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو گفت: نماینده سازمان بهداشت جهانی اذعان کرد که ایران تنها کشوری است که به طور موفق برچسب گذاری نشانگرهای رنگی تغذیه ای را بر روی مواد غذایی اجرا کرده است.

گزارش سازمان غذا و دارو

به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، مجید داوری روز جمعه افزود:

جلسه ای با نماینده سازمان جهانی بهداشت در سازمان غذا و داروی ایران برای معرفی فعالیت های کشور در زمینه کنترل بیماری های غیر واگیر برگزار شد.
وی افزود:

در این جلسه دو موضوع در حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت ارائه شد، یکی مراقبت در مصرف فرآورده های غذایی برای کاهش بیماری های غیرواگیر بود که نماینده سازمان جهانی بهداشت به خصوص در زمینه نشانگرهای رنگی تغذیه ای تحت تاثیر قرار گرفت.

داوری گفت:

معرفی داروها برای بیماران غیرواگیر (NCD) موضوع دیگر مورد بحث در این جلسه بود و برنامه های در این زمینه مانند پوشش بیمه ای این داروها، افزایش پوشش بیمه ای داروهای سرطانی، پایین بودن قیمت داروهای دیابت و قلبی و عروقی در مقایسه با قیمت های جهانی از برنامه هایی بود که به نماینده سازمان بهداشت جهانی معرفی شد.

سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو گفت:

سازمان غذا و دارو در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر و مدیریت این بیماری ها برنامه های فعالی داشته است که به صورت مشروح به نماینده سازمان جهانی بهداشت گزارش دادیم.
پائول گاروود، نماینده سازمان جهانی بهداشت پس از این جلسه از یک شرکت غذایی که به صورت موفقیت آمیز نشانگرهای رنگی تغذیه ای را در راستای سیاست های سازمان غذا و دارو برای آگاهی بخشی به مصرف کننده اجرا کرده است بازدید و با مدیران این شرکت گفت و گو کرد.
وزارت بهداشت از حدود دو سال پیش طرح برچسب گذاری تغذیه ای را بر روی محصولات غذایی بسته بندی اجرا کرده است.
در این طرح بر روی بسته بندی مواد غذایی میزان کالری، قند، چربی، نمک و اسید چرب ترانس با رنگ های قرمز، زرد و سبز نمایش داده می شود.

قرمز نشانگر میزان زیاد، زرد به معنای متوسط وسبز به معنای میزان اندک و غیر مضر است که بر روی بسیاری از موادغذایی تولید داخل درج شده است.

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0