ارزش غذایی کنسرو زیتون

ميوه ی هيچ گياهی به لحاظ ميزان روغن اهميت زيتون را ندارد. از خواص زيتون هر چه بگوييم کم است. زيتون از قديمي ترين منابع غذايی بشر است. زیتون ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و امروزه انواع آن به صورت کنسرو و فراوری شده در دسترس میباشد . ارزش غذایی کنسرو زیتون بسیار بستگی به نوع زیتون و مراحل فرآوری آن دارد . بعضی از انواع زیتون مناسب روغن کشی است و برا ی فرآوری و کنسرو شدن  مناسب نمی باشد.

شستشوی-زیتون
شستشوی زیتون

بهترین ارقام زیتون کنسروی باید دارای این خصوصیات باشند

  •     هسته ریز و گوشت زیاد
  •     شکل گرد رنگ زرد
  •     پوست صاف و رنگ زرد شفاف
  •    گوشت نرم

فرآوری برای حفظ ارزش غذایی کنسرو زیتون

تلخ زدایی

بعد از جدا سازی و درجه بندی زیتون برای از بین بردن طعم تلخ آن را در محلول سود سوز اوز و یا پتاس می خوابانند . معمولا زیتون را بین ۴ الی ۱۲ ساعت در این محلول میخوابانند . هر چه ميوه رسيده تر و غلظت سود کم تر باشد زمان خيساندن آن کوتاه تر است. زمان تلخ زدايي زيتون هايي که قبلا در انبار مانده اند طولانی تر است .

شستشو

هدف از شستشو، حذف مواد زايد از محلول است در اين مرحله پس از تخليه ي محلول سود اولين آبکش و شستشو با آب انجام مي شود و اين عمل تا صاف شدن آب و رفع کدورت آن ادامه پيدا مي کند.

آب نمک

اضافه کردن نمک برای فرآوری زیتون بسیار مهم است چون عصاره سلولي خارج شود و رشد ميکروارگانيسم هاي تخمير کننده آسان شود. ميکروارگانيسم هاي مضر ايجاد نشوند. کنسرو به کيفيت مطلوب خود برسد (از نظر تردي، رنگ، طعم و بو)

انواع کنسرو زیتون

  • کنسرو زیتون سبز شکسته
  • کنسرو زیتون سبز سالم
  • کنسرو زیتون سیاه به صورت آبدار
  • کنسرو زیتون سیاه خشک یا کشمشی

کلام آخر

تمام انواع زیتونی که چیده می شود هیچگاه بصورت خام مورد استفاده قرار نمی گیرد ،برای قابل مصرف شدن باید تمام مراحل فرآوری بر روی آن صورت گیرد، درواقع تمام ارزش غذایی کنسرو زیتون به انجام درست مراح فرآوری ان بستگی دارد .

راههای دریافت اپلیکیشن آسان بسان

هایپرمارکت آنلاین سیب اپهایپرمارکت آنلاین در کافه بازارهایپرمارکت آنلاین در گوگل پلی

 

 

سوپر مارکت آنلاین آسان بسان چیست؟

امروز کرمانشاه ، فردا ایران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0